Home , Avrupa , Yeni Kadın Yürütme Kurulu, ara toplantısını gerçekleştirdi.

Yeni Kadın Yürütme Kurulu, ara toplantısını gerçekleştirdi.

Yeni Kadın Yürütme Kurulu, ara toplantısını gerçekleştirdi.

„Tüm bilesenlerimizle uyum içinde çalışmalarımızı büyüterek yolumuza devam edeceğiz.“ diyen Yeni Kadın 14. Dönem MYK’sının Yürütme Kurulu, 10 Aralık 2017 tarihinde bir ara toplantı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Yeni Kadın Yürütme Kurulu, MYK nın gerçekleştirdiği iki toplantı arası sürece daha iyi müdaheleci olabilmek için bir kez daha biraraya geldi. 14. Dönem MYK’sı Yürütme Kurulu, dönem dönem güncel gelişmelere anında tavır takınabilmek ve sürece gecikmeden müdahele edebilmek için iki toplantı arasında biraraya gelmektedir.

„Direnen tüm Kadın tutsaklar için“

Türkiye Hapishanelerinde katliam ve direnişle hafızalarda kalan, 19 Aralık Katliamının yıl dönümü sürecine denk gelen 15 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan devrimci tutsakların yargılanan değil, yargılayanlar olduğu duruşma gününde, ATİK Genel Konseyi’inin, Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi önünde gerçekleştireceği mitinge, Yeni Kadın yürütmesi olarak da çağrı yapma kararı aldı.

Yine Yeni Kadın çalışmaları yürüten tüm bileşenleri ile, 10/11 Şubat tarihleri arasında gerçekleştireceği merkezi eğitim kampının görev dağılımının yanı sıra, siyasal perspektifin alanlarda farklı çalışmalarla kavranılması ve kavratılması üzerine bazı yönelimler belirledi.

Son olarak MYK’ya bağlı olan alanlar üzerine yapılan tartışmalarda çalışmaların önünü tıkayacak pratiklere karşı tedbiri kararlar alarak toplantısını sonlandırdı.