Home , Haberler , Komünistler davasında Mahkeme önünde Miting gerçekleştirildi

Komünistler davasında Mahkeme önünde Miting gerçekleştirildi

MÜNİH|17.03.2017| Uluslararası Politik Tutsaklarla Dayanışma Komitesi’nin (UPOTUDAK) çağrısı ile 17 Mart Cuma günü Münih komünistler davasının mahkeme salonu önünde miting gerçekleşti.

18 Mart uluslararası politik tutsaklarla dayanışma gününün önem ve anlamını vurguluyarak başlayan miting, mahkemeye verilen ara ile mahkeme dinleyicileri dışarı çıkarak Mitinge katıldılar.

Mitingte Dr.Banu Büyükavcı`nın Avukatı bir konuşma yaparak, tutsaklarla dayanışmanın dahada büyütlmesi gerektiğni belirtti, aynı konuşmasında Banu Büyükavcı`nın selamlarını ileten Avukat burada olmanın tutsakların moral ve motivesi için çok önemli olduğunu belirtti.

MLPD adına yapılan konuşmada Alman ve Türk devleti ilişkileri teşhir edildi. Bu davanın keyfi bir dava olduğu daha net açığa çıktğini belirtti. Devrimci demokrat tüm örgütlerin bu konuda tepki koyması gerektiğide vurgulandı.

Partizan temsilcisi yaptığı konuşmada mücadelemizi yıldıramayacakları ve her koşulda mücadelenin büyütülmesi gerektiğini vurguladı.

YDG adına yapılan konuşmada, Özgür Gelecek muhabiri Asli Ceren Aslanın tutuklanması kınandı. Özgür Gelecek ve Aslı Ceren Aslan Yalnız değildir diyen YDG temsilcisi Mayıs ayında gençlik örgütleriyle ortak yapılacak Mitingin çağrısını yaptı. Daha sonrasında ise Kadın örgütü Courage bir konuşma yaparak bilakis kadın tutsak Banu Büyükavcıyla dayanışma mesajlarını sundu.

UPODUTAK adına bir konuşma yapılarak dayanışma ve mücadele mesajı verildi. Tutsakların daha fazla sahiplenilmesi ve mücadele edilmesi vurgusu yapıldı. Alman ve Türk devletinin keyfi bir dava olarak sürdürdükleri bu tarz uygulamalar karşısında kesinlikle sessiz kalınmayacağı vurgulandı. Devrimci tutsakların yalnız olmadığı sloganlarla haykırılırken miting sonlandırıldı.

scroll to top