Home , Avrupa , Zülküf Gezen Duisburg’da Anıldı

Zülküf Gezen Duisburg’da Anıldı

DUİSBURG|19.03.2019|Tutsak olduğu Tekirdağ F Tipi Hapishanesinde ölümsüzleşen için Avrupa’nın birçok şehrinde düzenlenen eylemlerden biri de Duisburg şehrinde gerçekleşti.

Duisburg-DKTM’nin çağrısıyla dün (Pazartesi) saat 18:00’de kitle Duisburg Merkez Tren Garı önünde toplanarak miting gerçekleştirdi.

Mitingde DKTM adına konuşan bir temsici, “Zülküf Gezen yoldaşımız bu eylemiyle 14 Temmuz ve Newroz direniş çizgisinin büyük sembol isimlerinden biri olmuştur. Zülküf Gezen yoldaşımızı saygıyla anıyor, Özgür Önderlik, Özgür Kürdistan ve Demokratik Türkiye özlemlerini gerçekleştirme sözünü veriyoruz” dedi.
Leyla Güven’in posterlerini taşıyan kitle sık sık, ‘Yaşasın açlık grevi direnişi’, ‘Yaşasın cezaevi direnişi’, ‘Hepimiz Leylayız’, ‘Kürdistan faşizme mezar olacak’ ve ‘Şehit na mirin’ sloganları attı.
Eyleme katılan ATİK Eşbaşkanı Süleyman Gürcan ise, Zülküf Gezen’in anısı önünde saygıyla eğildiklerini söylerken, “Hem ailesine hem de Kürt halkına baş sağlığı diliyorum” dedi.
Dün Rojava’da TKP/ML- TİKKO savaşçısı enternasyonalist devrimci Lorenzo Orsetti’nin (Tekoşer) şehit düştüğünü duyuran Gürcan, enternasyonalist devrimcinin yaşamını yitirmeden önce kaleme aldığı mektubu okudu.