Home , Avrupa , Yeni Kadın 15 Aralık Münih Mahkemesi Önüne Eyleme Çağırıyor!

Yeni Kadın 15 Aralık Münih Mahkemesi Önüne Eyleme Çağırıyor!

Yeni Kadın Yürütmesi 19 Aralık katliamında yaşamları pahasına bize direnişi armağan eden kadınlar anısına 15 Aralık Münih Mahkemesi Önüne Eyleme Çağırıyor!

Evde, sokakta, iş yerinde, okulda, tarlada, zindanda….

Direnen tüm kadınlar için her alanda, her gün onların mücadelelerinin ardılları olup, onları yaşatacağız.

Sözde „Hayata Dönüş Operasyonu“ adı altında, adeta toplumun aklıyla, algılarıyla dalga geçerek gerçekleştirilen devlet terörü ile, onlarca devrimci tutsağın katledildiği, onlarcasının gazi olduğu hapishaneler katliamının üzerinden 16 yıl geçti.

Ancak bugün hapishanelerdeki hak ihlalleri bir kez daha yükseltilerek topluma göz dağı verilmeye çalışılmakta.

Bu nedenledir ki; bu yıl, Türkiye Hapishanelerindeyasanan katliam ve direnişin yıldönümü olan 19 Aralık, daha büyük bir sahiplenme ile ele alınmalıdır k yeni katliamlar olmasın!

Bu hedef doğrultusunda ATİK Genel Konseyimizin ele aldığı, Türkiye hapishanelerinde TTE`ye (Tek Tip Elbise) Geçit Vermeyeceğiz“ kampanyasının bir parçası olarak, Münih mahkemesinde, yargılanan değil, yargılayan 10 devrimci tutsağın duruşma günü olan 15 Aralık tarihindeki mahkeme önu eylemi de ayrı bir özellik taşımaktadır.

15 Aralık’ta ATİK Genel Konseyi`nin Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi önünde gerçekleştireceği mitinge, bu katliamda yaşamları pahasına bize direnişi armağan eden kadınlar anısına, Yeni Kadın yürütmesi olarak da çağrı yapıyoruz.

Sözde Hayata dönüş operasyonunda katledilen ve hapishanelerde katliam öncesi ve sonrası bedenlerini açlığa ve ölüme yatırarak direnen tüm tutsaklar için 15 Aralık`ta Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi önündeyiz.

Bu dava mahkeme salonlarında değil sokak`ta kazanılacak!