Anasayfa , EMEĞİN GÜNDEMİ , İZBAN emekçilerinin direnişi üçüncü gününde

İZBAN emekçilerinin direnişi üçüncü gününde

dsc_0165

İzmir: İZBAN emekçilerinin grevi üçüncü gününde de devam ediyor. Dün Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik direnişi ziyaret ederek emekçilerle sohbet gerçekleştirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD ortaklığına ait İZBAN AŞ’de, işçilerin üye olduğu Demiryol-İş Sendikası ile yapılan görüşmelerden sonuç alınmayarak çıkılan grevde üçüncü gününde de devam ediyor. 110 kilometrelik hat ve 33 istasyonla kent içi ulaşımın en önemli ayağı olan İZBAN’da greve katılım tam olurken, seferler grevin üçüncügününde de yapılmadı.

Alsancak istasyonu önünde direnişlerini sürdüren emekçilere, dün Partizan ve YDG ziyarette bulunarak emekçilerle sohbet etti.

Yapılan ziyaretten mutlu olan emekçiler sık sık bunu dile getirerek bu direnişin amacını aktardılar. Yapılan sohbetlerde İzmir halkının mağdur olmasına emekçilerin değil İZBAN’ın neden olduğu ve bu konuda halkı bilinçlendirmenin önemine vurgu yapıldı.

Talepler karşılana kadar direnişten vazgeçilmeyeceği belirtilirken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir halkını yanlış bilgilendirdiği ve sanki suçlu hakkını arayan emekçilerinmiş gibi gösterdiği konuşuldu.

Haklarını savunan emekçiler herkesin gelip onları ziyaret etmesinin önemli olduğunu vurguladılar.