Home , Avrupa , Stuttgart HDP Seçim Platformu Seçimlere Hazır!

Stuttgart HDP Seçim Platformu Seçimlere Hazır!

STUTTGART |05.06.2018| Stuttgart’ta HDP Seçim Platformu seçimler için son hazırlıklarını bugün gerçekleştirdiği toplantı ile gözden geçirdi.

Stuttgart’ta baskın seçimlerin ilanının ardından zaman kaybedilmeyerek kurulan HDP Seçim Platformu yoğun bir çalışma sürecini geride bıraktı. Bugün Stuttgart Tohum Kültür Derneğinde yapılan Platform Toplantısında son hazırlıklar gözden geçirilerek seçimlere Stuttgart HDP’nin hazır olduğu ve umutlu sonuçlar beklediği sonucu çıkarıldı. Günlerdir aralıksız Stuttgart ve çevresinde yoğun bildiri dağıtımı ve ziyaretlerin gerçekleştirilmesi sonucu Platform bileşenlerine ve çalışanlarına gelen tebrikler sunuldu. Sandığa taşınacak seçmenler için somut planlamalar gözden geçirilirken sandıklar açık olduğu sürece kitle çalışması ve ziyaretlere devam edilmesi vurgulandı.

Stuttgart HDP Platformu Turgut Kaya’yı Selamladı!

Nisan 2018’den beri Yunanistan’da tutuklu bulunan devrimci Turgut Kaya’nın geçtiğimiz günlerde mahkeme tarafından Türkiye’ye iade kararı alındı. Kaya’nın iade kararı ve Gümülcine sınır hapishanesine gönderilmesi ile birlikte Yunanistan’da işgal eylemleri ve açlık grevi başladı. Bugün öğlen saatlerinde tekrar Atina Hapishanesine getirilen Turgut Kaya’nın durumu hakkında Toplantı sonunda bilgi verilirken HDP Stuttgart Seçim Platformu tarafından devrimci dayanışma ruhu ile Turgut Kaya’nın ve yoldaşlarının günlerdir süren direnişi selamlandı!

scroll to top