Home , Haberler , Özgür Gelecek’in sitesine erişim engelleme: ‘Susturamayacaksınız!’

Özgür Gelecek’in sitesine erişim engelleme: ‘Susturamayacaksınız!’

ozgur_gelecek_sitesine_engellemeÖzgür Gelecek gazetesinin web sitesi ‘ozgurgelecek.net’ Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) 19 Ekim tarihli kararı ile erişime engellendi

 

Özgür Gelecek gazetesinin web sitesi ‘ozgurgelecek.net’ Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) 19 Ekim tarihli kararı ile erişime engellendi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Özgür Gelecek, AKP’nin katliamcı, faşist, emek, kadın ve LGBTİ düşmanı yüzünü her daim teşhir etmeye devam edeceklerini ifade etti.

Söz konusu açıklama şöyle:

Gazetemiz Özgür Gelecek’in web sitesi ozgurgelecek.net’e Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) 19 Ekim tarihli kararı ile erişim engellendi. Biz bu “İdari Tedbir”* adı altında yapılan sansürün, engellemenin yabancısı değiliz!

Özellikle Suruç Katliamı’nın ardından DİHA, sendika.org, ETHA, JİNHA, atik-online, YDG ve onlarca web sitesine dönük bu tür sansür ve engelleme son aylarda giriştikleri yeni savaş konseptini açık eden tüm özgür basına saldırmaktalar. Ancak ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar halkın gerçeklere ulaşmasına engel olamadılar, olamayacaklar!

Ne bu saldırıları ne de Roboski, Reyhanlı, Soma, yolsuzluk davası, Nihat Kazanhan, MİT tırları, Amed, Suruç, Ankara derken suçları her açığa çıktığında soruşturma süreçlerine yayın yasakları işe yarayacak!

Sansürü de, erişim engelleri ve yayın yasaklarını delik deşik edecek; Türk devletinin, AKP’nin katliamcı, faşist; emek, kadın ve LGBTİ düşmanı yüzünü her daim teşhir etmeye devam edeceğiz!

Özgür Gelecek

scroll to top