Home , Avrupa , Osmanen Germania Davası Başladı: “Çeteden Çıkmak İsteyene Günlerce İşkence“

Osmanen Germania Davası Başladı: “Çeteden Çıkmak İsteyene Günlerce İşkence“

STUTTGART |26.03.2018| Stuttgart Stammheim hapishanesi etrafında bugün başlayan Osmanen Germania davasından dolayı kırmızı alarm ilan edildi. Mahkeme öncesi kontrollerde silahlar bulundu.

Sabah erken saatlerde Stuttgart Stammheim girişinde yoğun polis kontrolü mevcuttu. Hapishane etrafında sokaklar kapatılırken havadanda polis helikopterleri destek sundu. Hapishane etrafında kontrol yapan polisten alınan bilgiye göre mahkemeye doğru gelen bazı araçlarda silah ve tehlikeli maddeler bulunmuş.

Duruşma Stammheim hapishane salonunda çete destekçileri ile başladı

Saat 10:45 itibari ile başlayan duruşmada osmanlı çetesinin destekçileride yerlerini aldı. Hakim mahkeme salonunda fotoğraf çekilmesine izin vermedi. Savcılık makamı iddianameyi okurken çetecilerin kadınları fuhuşa zorlamasından ölüm teşebbüsüne, uyuşturucu satışından silah ve tehlikeli maddeler bulundurmaya kadar birçok suça karıştığını belirtti. Sanıklar hakkında toplam 20’den fazla dava var.

Çeteden çıkmak isteyene günlerce işkence

Duruşmada okunan iddianameye göre Osmanen Germania çetesinden çıkmak isteyen Celal S. adlı eski üyeye günlerce işkence yapılmış. Celal S. haricinde kürtlere şiddet uygulamak istemeyen başka bir üyenin çeteden çıkma talebinin ardından dövüldüğü ve ölümle tehdit edildiği duruşma öncesinden de kendisinin internette bulunan röportajları ile bilinmekte idi. Hiyerarşik olarak çete liderinin altında bulunan, silah ve mühimmat sorumlusu olan Çebo adında bir üyenin çeteden ayrılma talebini sunması ile defalarca öldürülmeye çalışılması kendisi tarafından Stern TV’ye verdiği röportajlarda kamuoyuna sunulmuştu.

Osmanen Germania’nın dinlenen telefonun ucunda: Recep Tayyip Erdoğan!

Öncesinde AKP’nin Almanya ayakçısı UETD (Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) ve AKP milletvekili Metin Külünk ile çetenin bağları deşifre olurken direk Erdoğan’ın talimatları ve yapılanlardan bilgi talebi buna eklendi. Stuttgarter Nachrichten ve Frontal 21’in ulaştığı bilgilere göre Hessen polisinin çetenin telefonunun dinlenmesi esnasında TC devletinin Cumhurbaşkanı Erdoğanın telefonda olduğu aktarıldı.

Osmanen Germania kimdir?

Uyuşturucu ticareti, fuhuş, tehdit, yaralama ve öldürmeye teşebbüs gibi suçlar etrafında buluşan milliyetçi türklerden oluşan ve osmanlı oluşturma hayalleri kuran bir çete grubudur. Çete 2015 yılında Hessen’de kurulurken bugün itibari ile 21 şehirde grupları ve yaklaşık 300 üyelerinin bulunduğu bilinmekte.