Home , Haberler , Öcalan’a bayramda ailesiyle görüşme izni verildi

Öcalan’a bayramda ailesiyle görüşme izni verildi

Doğan Haber Ajansı, Adalet Bakanlığı’nın bayram süresinde tutuklulara getirdiği açık görüş imkanından İmralı Cezaevi’nde bulunan Abdullah Öcalan’ın da yararlanabileceğini aktardı.

14 – 18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ve tutukluların biraraya gelmesine imkan tanıyan açık görüş günlerinden birisinde Abdullah Öcalan’ı kardeşi Mehmet Öcalan’ın ziyaret etmesi bekleniyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), uzun süredir herhangi bir ziyaretin gerçekleşmediği Abdullah Öcalan’ın sağlık durumuna dair şüpheler olduğunu dile getiriyordu.

ocalan_a_bayramda_ailesiyle_gorusme_izni_verildi_h99716_1dd3fAçlık grevi başlatılmıştı

Aralarında HDP milletvekilleri ve DBP’li belediye başkanlarının olduğu 50 kişi, 15 Temmuz’dan beri haber alamadıkları ve can güvenliğinden endişe duydukları PKK lideri Öcalan ile görüşün sağlanması için süresiz açlık grevi başlatmışlardı.

Açlık grevinin yapıldığı Vedat Aydın Konferans Salonu’nda „Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği icin endişeliyiz, görüşme derhal sağlansın“ pankartları   asılmıştı.

Avrupa`da Strassburg`da 19 günden beri devam eden Açlık grevinin ve uluslararası kamuoyu baskısının da etkisiyle, Türk Adalet bakanlığı, Öcalan ile ailesinin görüşmesine izin vermek durumunda kaldı.
scroll to top