Anasayfa , Haberler , Militanlar Sarıgazi’de Kaymakamlığı yaktı

Militanlar Sarıgazi’de Kaymakamlığı yaktı

sarigazide_kaymakamlikİSTANBUL |01-05-2014 | Bugün Taksim’e girmek isteyen kitleye yönelik saldırıyı protesto etmek için Sarıgazi’de yapılacak eylem öncesi TKP/ML militanları bir korsan gerçekleştirerek, Kaymakamlığı tamamen ateşe verdi, belediye binası da hasar gördü.

Bugün Taksim’e çıkmak isteyen kitleye karşı uygulanan polis terörüne karşı Sarıgazi’de DHF, ESP, EMEP, Halkevleri ve Partizan tarafından bir protesto eylemi örgütleme kararı alındı. Eylem öncesi Demokrasi Caddesi’nde bir korsan düzenleyen silahlı TKP/ML militanları, Kaymakamlığa yönelik bir saldırı gerçekleştirdi. Bu eylemin Proletarya Partisi’nin 42. kuruluş yıldönümü vesilesiyle yapıldığı iddia ediliyor.

 

Kaymakamlık tamamen yakıldı

Bölge halkından öğrendiğimiz bilgilere göre polis, militanların eylemi karşısında konusunda yetersiz kalmış ve militanlar da daha önce birçok kez yakma girişiminde bulundukları Kaymakamlığı bu kez tamamen kullanılamaz hale getirmişlerdir.

Militanların yaklaşık 1 saat boyunca sürdürdüğü eylemin ardından ara sokaklarda çatışma yaşandı. Şu an Demokrasi Caddesi üzerindeki birçok ara sokakta yanmakta olan barikatlar görülüyor.

Ayrıca polis, bir sokağı çevrelemiş durumda ve yakınına kimseyi yaklaştırmıyor.