Home , Avrupa , Mannheim Pro Migra DYK’sı şartlarını zorlayarak toplantı gerçekleştirdi

Mannheim Pro Migra DYK’sı şartlarını zorlayarak toplantı gerçekleştirdi

H.Merkezi |02.04.2020| Almanya’nın Mannheim şehrinde ATİF bünyesinde faaliyet yürüten Pro Migra Dernek Yönetimi şartlarını zorlayarak Pazar 29.03.20 tarihinde hijenik kuralara uyarak toplantısını gerçekleştirdi. Mannheim ve çevresinde faaliyet gösteren Pro Migra derneği 22.03.2020 tarihinde kitlesine öncelikle şu mesajı yolladı:

„Değerli Yoldaşlar, Dostlar,

Pro Migra dernek yönetimi olarak öncelikle uzun bir dönemden beri sizlerle bir arada olmamanın üzüntüsünü yaşadığımızı ve hepinizin sağlığının iyi olduğunu ümit ediyoruz.
Bugüne kadar Almanya`da yaşayan göçmenler olarak sistemin yaratığı birçok krizi yaşadık ve yaşamaktayız. Fakat her krizi kolektif akıl ve pratikle, yoldaşlarımız ve dostlarımızla birlikte göğüsleyip aşabileceğimizi biliyor ve inanıyoruz.

Korona virüsü nedeniyle sosyal ilişkilerin neredeyse sıfıra indiği bu süreçte demokrasi mücadelesi yürüten bizler üstümüze düşen görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Bu krizde yaşanan sıkıntıları aşmak için bizler Pro Migra olarak kitlemizin yanında olduğumuzu ve yaşana bilecek sıkıntıları birlikte çözmek için elimizden gelene yapacağımızı dile getirmek istiyoruz. Yardıma muhtaç olanlar, alışverişe gidemeyen, evinde günlük ihtiyaçlarını için malzeme bulamayanlar, bizleri arayabilirler. Bizde elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağız.

Görüşmek umuduyla kendinize iyi bakın!

PRO MIGRA Mannheim“

29.03.20 tarihinde Dernek Yönetimi sosyal ilişkilerin sıfıra indiği bu süreçte dernek kitlesi ile nasıl bir bağ kuracağını, bu zor süreçten sağlıklı bir şekilde nasıl çıkabileceğini ve aynı zamanda bu krizin beraberinde getirdiği sıkıntı ve problemlere (Psikolojik ve Ekonomik) hangi tarzda müdahale edebileceği konusunda verimli bir toplantı gerçekleştirdi. Emperyalist-Kapitalist sistem her şeye rağmen toplantılarını yapıp emekçi, göçmen, kadın, gençlik ve geniş halk yığınların aleyhine yasalar çıkarttığı bir süreçte “Demokrasi Mücadelesi“ yürütenler olarak, bu korku furyasına kapılmaması ve görevlerden kopulmaması gerektiğini, Dernek kitlesi ile sıkı bir iletişim ağı kurarak bu sürecin üstesinden gelmeye çalışacaklarını ve kesinlikle DKÖ’lerin can damarı olan kitle ile kopukluk yaşanmaması için caba harcayacaklarını dile getiren DYK; tüm şartlara rağmen kitlesinin yanında olmayı bir görev olarak önüne koydu.

scroll to top