Home , Avrupa , Meşale Tolu için Araç ve Bisiklet Konvoyu

Meşale Tolu için Araç ve Bisiklet Konvoyu

Frankfurt |12.10.2017| Frankfurt Meşale Tolu file Dayanışma Komitesi tarafından önceki gün Frankfurt’ta bir Araba ve Bisiklet konvoyu ile protesto ve dayanışma turu düzenlendi. Meşale Tolu flamaları ve dövizleri ile süslenen konvoy kentin önemli bir bölümünü kapsayan bir tur şeklinde ele alındı ve araçlardan yükselen korna sesleri ile Meşale Tolu ve diğer 18 politik tutsağın durumuna  dikkat çekildi.

Buluşma alanında ve güzergah boyunca Meşale Tolu’nun ve diğer devrimci tutsakların serbest bırakılmasına ilişkin basın açıklaması okundu, aynı gün İstanbul’da gerçekleşen dava hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Foto: Rolf Oeser

Güzergah üzerinde bulunan Türk Konsolosluğu önünde duran konvoy burada Türkçe ‚Faşizme Karşı Omuz Omuza!‘ yazılı pankartı açarak basın açıklaması okudu. Yapılan basın açıklamasında Türk devletinin devrimcilere, yurtseverlere ve genel olarak halka karşı uyguladığı faşist baskılar teşhir edildi. Sloganlardan sonra araç ve bisiklet konvoyu yoluna devam etti.

Frankfurt uluslararası kitap fuarının açılış gününe denk gelen araç ve bisiklet konvoyu şehir merkezinde yoğun ilgiyle karşılaşdı. Birçok kavşakta çevredekiler zafer işaretleriyle eyleme destek verdi.

Komite’den Münih ve Ulm için Çağrı!

Meşale Tolu ve Politik Tutsaklarla Dayanışma Komitesi, Türkiye ve Almanya’da tutsak olan politik tutsaklarla ilgili dayanışma eylemlerini gerçekleştirmeye devam edecek. Meşale Tolu ve ‚Münih Komünistler Davası’na ilişkin bir bilgilendirme etkinliği gerçekleştirin Komite, Araç ve bisiklet konvoyundan sonra 20 Ekim’de Münih’te bir protesto ve dayanışma mitingi düzenleyecek. Aynı günün akşamı Ulm’da yapılan Meşale Tolu’ya özgürlük mitingine katılım sağlanacak.

 

 

 

scroll to top