Home , Avrupa , Hannover’de Kaypakkaya, Haki Karer ve 4’ler Anması

Hannover’de Kaypakkaya, Haki Karer ve 4’ler Anması

HANNOVER|21.05.2022| Hannover Hauptbahnhof önünde 20 Mayıs Cuma günü saat 18.00’da  toplanan onlarca kişi Mayıs ayında şehit düşen İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer, 4’ler nezdinde devrim ve demokrasi şehitlerini andı. ATİF Hannover ‚in de bileşeni olduğu ADGB Hannover‘ in örgütlediği anma saygı duruşu ile başladı. Yoğun yağmura rağmen alanı terk etmeyen kitle sık sık “ Devrim Şehitleri Ölümsüzdür ve Yaşasın Devrimci Dayanışma“ sloganları attı.

Yapılan konuşmalarda İbrahim Kaypakkaya ’nın bugün sistem tarafından en tehlikeli isimler listesinde olduğu, adını anmanın Türkiye‘ de „suç“ olduğu ama Kaypakkaya ‚yı anmanın onur olduğu vurgulandı. Yine, Kaypakkaya‘ nın 90 günlük zindan direnişi ve “ ser verip sır vermeyen“ önder olduğu ve onun çizdiği yol yolumuzdur denildi.

Yapılan konuşmalarda Haki Karer ve 4’lerin anmanın, bugün her zamankinden daha anlamlı olduğu, TC ’nin bölgedeki ihanetçi güçlerle birlikte Kürt halkına ve gerillaya yönelik saldırılarını boşa çıkarmanın yolu, Haki Karer ve 4’lerin bizlere bıraktığı yol olduğu söylendi.  Alman devletinin TC‘ ye silah satışı yaparak bu katliama ortak olduğu vurguladı.

Yapılan eyleme, ADHK, Internationalistisches Arbeiter:innenjugendbündnis Hannover, Partiza destek verdi.

Eylem 19.30 civarında slogan ve söylenen marşlar ile son buldu.

scroll to top