Home , Avrupa , Hamburg’ta Komünist Tutsak Turgut Kaya İçin Eylem

Hamburg’ta Komünist Tutsak Turgut Kaya İçin Eylem

HAMBURG|19.07.2018| Hamburg’ta, Yunanistan’da adeta “Politik Rehin“ olarak tutsak edilen ve bugün itibariyle 50 gündür açlık grevinde olan Turgut Kaya’nın derhal serbest bırakılması için miting gerçekleştirildi.Yunanistan konsolosluğunda gerçekleşen eylemde bugün saat 16’da başlayan eylem yaklaşık bir saat sürdü.

ATİF Hamburg’un çağrısını yaptığı eyleme ADHK,Fidef ,MLPD-Enternasyonalist Liste ,DKP(Almanya Komünist Partsi)’liler de katıldı. Turgut Kaya’ya  özgürlük şiarı ile sloganlar atıldı.Pankart ,Dövizlerde Turgut Kaya’nın derhal serbest bırakılması teması kullanıldı. Turgut Kaya’nın Özgürlüğünü haykıran kitle Yunanistan konsolosluğu önünde ki eylemi sonlandırdı.

50 gündür açlık grevinde olan Komünist Turgut Kaya Yunanistan’da tutsak düştükten sonra 30 Mayıs’ta görülen duruşmasında faşist T.C’ye teslim edilmesi yönünde karar çıktı. Bu karara karşı açlık grevine başlayan komünist tutsak Kaya bugün itibariyle 50 gündür açlık grevinde bulunuyor. Faşist T.C tarafından kırmızı bültenle ve para ödülü ile aranan Kaya politik kimliği bilinmesine karşın iade kararı alınması Yunanistan’ın Türkiye’de tutuklanan askerlerine ilişkin bir pazarlığın mı? döndüğü konusunda endişelendiriyor. Avrupa’nın farklı şehirlerinde ve Yunanistan’da Turgut Kaya’nın derhal serbest bırakılması için yoğun kampanyalar ve eylemler gerçekleştiriliyor. Turgut Kaya’da tutsak bulunduğu Yunanistan’da direnişini sürdürmektedir.