Home , Haberler , “Faşizm zafer kazanmamış, yenilgiye giden yolda daha fazla zayıflamıştır”

“Faşizm zafer kazanmamış, yenilgiye giden yolda daha fazla zayıflamıştır”

H.Merkezi |22.10.2019|Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) yaptığı açıklama ile “Direniş yalnız bırakılmamalı” mesajını verdi; faşizmin yenilgiye giden yolda daha da zayıfladığı belirtilen açıklamada, Türkiye’deki devrimci, demokrat ve yurtseverlere direnişi yükseltme çağrısı yapıldı.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) yaptığı açıklama ile “Direniş yalnız bırakılmamalı” mesajını verdi; faşizmin yenilgiye giden yolda daha da zayıfladığı belirtilen açıklamada, Türkiye’deki devrimci, demokrat ve yurtseverlere direnişi yükseltme çağrısı yapıldı.

HBDH, http://www.hbdh-online.org sitesinden yaptığı açıklama ile direnişi yükseltme çağrısında bulundu. Bugün 22.00 itibariyle sona erecek ateşkes öncesinde açıklama yapan HBDH,  katliamlara sessiz kalınmaması ve direnişin yalnız bırakılmamasını vurgularken açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kazanan Rojava’nın devrimci güçleri olmuştur”

“Türkiye ve Kürdistan halkı T.C devletinin baskı ve katliamlarına karşı sessiz kalmamalı, psikolojik savaşa karşı örgütlü ve uyanık olmalıdır. Militarist havuz medyasının yalan ve çarpıtmalarına karşı halklarımız devrimci propaganda ile aydınlatılmalıdır. Faşizm, kendisini güçlü göstererek yenilmez olduğunu kanıtlamaya çalışmaktadır” denilen açıklamada, durumun tersi olduğu ifade edildi.

Açıklamanın devamında, “NATO’nun en büyük ikinci ordusuna karşı verilen devrimci savaş görkemli olmuştur. Rojava devrimci güçleri en yüksek askeri teknik, istihbarat ve gelişmiş silahlara karşı kahramanca savaşmışlardır. Bu eşitsiz koşullarda faşizme büyük bir irade ile savaşan ve kazanan Rojava’nın devrimci güçleri olmuştur” ifadeleri yer alırken direnişi yalnız bırakmama vurgusu yapıldı.

“Ülkemizi ve halklarımızı faşizme teslim etmemeliyiz”

“Suriye halklarına ve Rojava devrimine savaş açarak düşmanlık yapan AKP-MHP faşizmi Türkiye halklarının da düşmanıdır. Asker selamı ile işgalci Türk ordusuna selam duranlara karşı birleşik devrimci mücadele kaçınılmazdır. Düşmanımız birse devrimciler de birlik olmalı, faşistlerden hesap sormalıdır. Ülkemizi ve halklarımızı faşizme teslim etmemeliyiz” denilen açıklamanın devamında şunlar ifade edildi:

“Bu bilinçle Türkiye ve Kuzey Kürdistan’daki devrimci-demokrat ve yurtsever kesimler acil harekete geçmeli, devrimci direniş sürecinde yerini almalıdır. Bunun için herkes bulunduğu yerde eyleme geçmelidir. Faşizm zafer kazanmamış, yenilgiye giden yolda daha fazla zayıflamıştır. Buna karşı, seferberlik ve topyekün mücadele ile devrimci demokratik kesimler her alanı direniş alanına çevirmelidir.

scroll to top