Home , Avrupa , Ahmet Atakan Ve Direniş Şehitleri İçin Strazburg’da Eylem

Ahmet Atakan Ve Direniş Şehitleri İçin Strazburg’da Eylem

STRAS1STRAZBURG | 12 – 09 – 2013 | Antakya’da, ODTÜ eylemini desteklemek ve polis şiddetini protesto etmek için yapılan eylemde, polis saldırısıyla katledilen Ahmet Atakan için Fransa’nın Strazburg kentinde bir eylem düzenlendi.

ATİK, ADHK, DİDF ve MKM kurumlarının oluşturduğu bileşenin örgütlediği eylem, 12 Eylül Perşembe günü, saat 19’da Place Kleber’de gerçekleştirildi.

Franszıca ve Türkçe olarak “Her Yer Taksim (Rojava), Her Yer Direniş”, “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma”, “Kahrolsun Türkiye’deki Faşist Düzen”, “Katil Devlet Hesap Verecek” sloganlarının sık sık atıldığı eylem, Ahmet Atakan şahsında tüm direniş şehitleri ve 12 Eylül askeri faşist darbesinde yitirdiklerimiz için saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından kitle “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” sloganını attı.stras2

Kurum temsilcilerinin konuşma yaptığı eylemde, ATİK temsilcisi de söz alarak  12 Eylül’de, Gezi ve ODTÜ direnişlerinde katledilen canlarımızı andıktan sonra Gezi, ODTÜ ve Rojava direnişlerini selamlayarak, ATİK’in çıkarmış olduğu “Faşizm Saldırıyor, Halk Direniyor! DİRENİŞE SELAM, MÜCADELEYE DEVAM!” başlıklı bildiriyi okudu.

Alanda bulunan YDG’liler, YDG’nin başlatmış olduğu imza kampanyası çerçevesinde imza topladılar. Konuşmaların ardından eylem, “Bu Daha Başlangıç, Mücadeleye Devam!” sloganıyla sonlandırıldı.