Home , Avrupa , Zürich Gençlik ve Kültür Evi`nde Festival Tanıtımı Gerçekleştirildi!

Zürich Gençlik ve Kültür Evi`nde Festival Tanıtımı Gerçekleştirildi!

img_1887

Zürich Gençlik ve Kültür Evi`nde Festival Tanıtımı Gerçekleştirildi!

 

Bu yıl 26. sı gerçekleşecek olan Gençlik Kültür Sanat Festivali, YDG tarafından Zürich Gençlik ve Kültür Evi`nde gerçekleştirilen bir toplantıyla tanıtıldı.

Festival`in amaç ve işleyisine, katılım dalları ve jüri üyeleri , vb. hakkında sunum gerçekleştirildi.

İTİF ve Dernek Yönetim Kurulu`ndan arkadaşların yanısıra, YDG`li gençler ve dernek üyelerinin katılım sağladığı tanıtım toplantısında, katılımcılar söz hakkı alarak eleştiri ve önerilerini sundular.

Festivalin ATIK`e bağlı tüm örgütlenmelerin, tüm üyelerin merkezi bir faaliyeti olduğu belirtilerek, sahiplenme ve örgütlenmesinin de sadece YDG`ye bırakılmaması gerektiği ve kollektif bir sahiplenmenin yaratılmasıyla basarili bir sonuç elde edileceği belirtildi.

Gelen öneriler doğrultusunda, daha sonra İsviçre merkezli, tüm kurumların katılımıyla bir koordinasyonun oluşturulmasının gerekliliği ifade edildi. Zürih alanında çalışmayı kollektif bir şekilde yürütmek amacıyla bir komite seçildi ve komite toplantının ardından bir araya gelerek çalışmaların startını vermiş oldu.

Festivali sahiplenme anlamında oldukça olumlu gerçekleşen toplantı, kurumsal düşünme, hareket etme ve faaliyetlerin kollektif sahiplenilmesi anlamında önemli sonuçlar açığa çıkarmıştır.

 

img_1885

 

img_1886

 

 

 

 

 

 

 

 

AHM-Zürih

 

scroll to top