Home , Avrupa , Yoğunlaşan Eylemlerle 3. Gününe giren Hamburg`da Büyük Çatışmalar Yaşanıyor!

Yoğunlaşan Eylemlerle 3. Gününe giren Hamburg`da Büyük Çatışmalar Yaşanıyor!

Hamburg|08.07.2017|Dünya halklarına kan kusturan emperyalist barbarların toplantısını “G20`yi Dağıtacağız/SMASH G20” şiarı ile faaliyet alanlarından Hamburg`a giden YDG`lilerde 3 gündür sokaklarda militan gençlik hareketi olarak direniyor.
G20 eylemlerinde kararlı duruşları ile Polis ile anti emperyalist, anti-kapitalistler arasında büyük çatışmalar yaşanıyor. Emperyalist haydutların toplandığı zirvede dünya halklarının kan emicilerine birçok bölgeden akın akın biraraya gelen G20 karşıtları direniyor.
Devrimci, demokrat, anti faşist, sosyalist, yurtsever hepsi tek bir amaçla ve inançla sokakları zaptederek dünya halklarının kan emicilerine rahat vermiyor.
Hamburg da 7 temmuz tarihinde çekilen fotoğraflar da Polisin aksiyon filmlerini aratmayacak boyutta görüntüleri, kitlelerin G20`ye karşı duyulan öfkesinin sokaklara yansıması ve polisin çaresizliğini gözler önüne seriyor.
Sokak sokak gerçekleşen direnişi durduramayan polis son çare ordudan yardım istemek zorunda kaldı. Direnişçiler şuana kadar 1 polis helikopterine havai fişek ile müdahale etti ve onlarca polis arabasını işlevsiz hale getirdi.
Ayrıca Hamburg’ta bütün evlerin teker teker aranacağı duyuruldu ve görüntü alma yasağı getirildiği gelen bilgiler arasında. Ulrike Meinhof’un deyimiyle ”üniformalı domuzlar” haber yapmaya çalışan gazete çalışanına ” Bundan sonra ifade özgürlüğü yok” diyerek ”Ya buradan git, ya da hastaneye” diyerek tehdit etti.