Home , Haberler , Yeni Kadın Komitesi ilk Kitleye Açık Toplantısını Gerçekleştirdi

Yeni Kadın Komitesi ilk Kitleye Açık Toplantısını Gerçekleştirdi

Mannheim |18.09.2017| Yeni Kadın Komitesi, ProMigra derneğinde ilk kitleye açık toplantısını gerçekleştirdi.

Mannheim Yeni Kadın komitesi, 10 Eylül Pazar günü ProMigra derneğinde hazırladığı kahvaltı ile yeni kurulan komitenin tanıtımını yaparak, ilk kitleye açık toplantısını gerçekleştirdi. Kadın komitesi başkanının açılış konuşmasının ardından, 2 Eylül günü katledilen Saray Güven şahsında patriyarkal düzenin katlettiği bütün kadınlar ile devrim ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için saygı duruşuna geçildi.

Kadın sorununa dair tartışmalar yürütüldü

Saray Güven için yazılan ‘Eylül’de’ şiirinin okunmasının ardından komite bileşeni adına, komitenin kuruluş sürecini ve nedenlerini anlatan yazı okunarak,  gelecek sürece dair planlanan etkinler hakkında bilgi verildi. Toplantı, kadın sorunun kökenini, çözüme giden yollar, nerede aranması gerektiği konusunda çözümün neler olacağı, örgütlenmenin önemi üzerine konuşmalar ve tartışmalar yürütüldü.

“Bireysel yüzleşme ve kadının tarihsel yolu” seminerine çağrı yapıldı

Almanya Federal Parlamento Seçimlerine, ATİF’in de içinde aktif yer aldığı MLPD`nin “Internationalistische Liste” Mannheim adayı Josef Buck’da Yeni Kadın’ın örgütlemiş olduğu etkinliğe katılarak dayanışma dileklerini ve tebriklerini dile getirdi. Kadın komitesi 15 Ekim Pazar günü ProMigra derneğinde psikolog Seyhan Taşdemiroğlu’nun da katılımı ile “Bireysel yüzleşme ve kadının tarihsel yolu” konulu bir seminer gerçekleştireceği duyurusu ile toplantısını sonlandırdı.