Home , Avrupa , YDG Avusturya ÜFK`sı Viyanada Denetim Toplantısı Gerçekleştirdi!

YDG Avusturya ÜFK`sı Viyanada Denetim Toplantısı Gerçekleştirdi!

AVUSTURYA|31.12.2017| Avusturya ÜFK`sı (Ülke Faaliyet Komitesi) 31 aralıkta Viyanada YDG`li gençler ile denetim toplantısı gerçekleştirdi.  MYK Avusturya temsilcisininde bulunduğu toplantıda, başta genel durum tartışıldı. ÜFK başkanı Avusturya alanın durumunu anlattıktan sonra, ÜFK `nın faaliyetleri üzerinde duruldu.

Bir sonraki gündemde önümüzdeki faaliyetler tartışıldı. Avusturya’nın ırkcı ÖVP – FPÖ hükümetine karşı düzenlenecek olan yürüyüşlerde, YDG`lilerin sadece katılımcı değil aksine örgütleyici olacaklarını belirtdiler. Ayrıca ayda iki kez, ırkçılığa karşı standlar kurulacak ve bire bir ilişkiler yakalanmaya çalışılcak.

Yine 17/18 Şubat tarihlerinde Avusturya YDG Eğitim Kampını Viyanada örgütleme kararı alındı. Gerçeklesek olan kampın ikinci gününde ise 26. Merkezi Kongre için hazırlık toplantısı düzenlenecek.

Toplantının bir diğer gündeminde MYK`nın merkezi faaliyetleri üzerinde duruldu. Başlatılan Genç kadın anket çalışmasının önemi tartışıldıktan sonra, merkezi kongre hazırlıklarına girildi.

Son olarak, YDG’liler eleştirilerini ve özeleştirilerini dile getirdi. Önümüzdeki süreçte daha başarılı bir faaliyet için örgütlü olmanın önemine değinildi. Aynı aralarında bulunan yeni gençlere söz hakkı verildi. 2018`de birlikte daha güçlü olacaklarını ve bundan sonra YDG faaliyetlerini destekleyeceklerini belirtdiler.