Home , Haberler , Gözaltına alınan Hanife Anne “Çocuğumu kaybedenleri yargılasınlar, ben susayım”

Gözaltına alınan Hanife Anne “Çocuğumu kaybedenleri yargılasınlar, ben susayım”

Haber Merkezi |18.02.2018| Dün Sancaktepe’deki evinden, Cumartesi Anneleri eyleminde yaptığı konuşma sebebiyle gözaltına alınan Hanife Yıldız, “Murat’ın akıbetini açıklasınlar, çocuğumu kaybedenleri yargılasınlar ondan sonra ben susayım. Bu Cumartesi de konuşacağım” dedi.

23 Şubat 1995’te hakkında bir araması olduğu gerekçesiyle oğlu Murat Yıldız’ı karakola götürerek teslim eden ve ondan sonra bir daha ondan haber alamayan, o günden bu yana da oğlu için Galatasaray meydanlarını eylem alanı yapan Hanife Yıldız dün İstanbul-Sancaktepe’de bulunan evinden gözaltına alındı.

“Elbette ki devlet benim düşmanım”

Hanife Anne’nin Cumartesi eylemlerinin 666. haftasında yaptığı konuşmadaki “Devlet benim düşmanım” sözleri nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. Sancaktepe Karakolu’na götürülen Hanife Anne, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Oğlunun gözaltında kaybedilmesinin üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen akıbetini öğrenemeyen ve bunun mücadelesini veren Hanife Anne, ETHA’ya konuştu:

“Bu ay benim kabus ayım. Murat’ımı 23 Şubat’ta karakola ben götürdüm. Elbette ki devlet benim düşmanım. Murat’ın akibetini açıklasınlar, çocuğumu kaybedenleri yargılasınlar ondan sonra ben susayım. Bu Cumartesi de konuşacağım. Karakola götürdüğüm oğlumu benden almışlar, ‘iyi yaptınız’ mı? diyeceğim. Koluma kelepçe de vursalar, ağzımı da kapatsalar, içimdeki ateş sönmeden susmayacağım.”

Kaynak: http://ozgurgelecek6.net/guncel-haberler/27656-goezaltna-alnan-hanife-anne-cocuumu-kaybedenleri-yarglasnlar-ben-susaym.html