Home , Avrupa , Ulm’da Ukrayna’daki Savaşa Karşı Protestolar Sürüyor

Ulm’da Ukrayna’daki Savaşa Karşı Protestolar Sürüyor

ULM|28.02.2022| Rusya, ABD ve NATO’nun, Ukrayna’da başlattığı savaşa karşı, Ukrayna ve bölge haklarıyla dayanışmak, emperyalist savaşa dur demek için, ADGB-Ulm (Avrupa Demokratik Güç Birliği-Ulm) ve Internationalistisches Bündnis’in çağrısıyla, yürüyüş ve devamında Ulm Münster kilise meydanında bir miting düzenlendi.

Mitingte yapılan konuşmalarda, Ukrayna’ya yönelik savaşa ve işgale karşı Avrupa ve dünya halklarının savaş karşıtı mücadelesinin önemi vurgulanırken, Ukrayna halkının bu emperyalist savaşta yalnız olmadıkları göstermemiz gerekir denildi.

ADGB (Avrupa Demokratik Güç Birliği-Ulm) ve InterBündnis’in, yarın 26 Şubat Cumartesi günü saat, 15.00’da Ulm Münster Katedrali önünde birçok kurumun yapacağı Ukrayna’daki emperyal savaşa karşı, Hakların dayanışmasını örelim mitinge çağrı yaparak, tüm ulm ve çevresinde yaşayayan kurum,sendika, parti ve örgütleri, savaş karşıtlarını, barış severleri mitinge katılmaya çağırdı. Gösteriye Ukraynalılar da yoğun olarak katılıyor.

Göçmen kurumlardan ADGB bileşenleri ADHF,AGİF,ATİF,KON-MED üyeleri katılırken, yerli ve göçmen kurumlarından AGEB, MLPD, Partizan, Rebell, YDG, YOUNG STRUGGLE  bayraklarıyla yer aldılar.

Ulm’da bugün ve önümüzdeki günler için de düzenlenen protestolara çağrıda bulunuldu.