Home , Avrupa , Turgut Kaya: “Gerçekler Devrimcidir, Elbette!”

Turgut Kaya: “Gerçekler Devrimcidir, Elbette!”

Bir önceki çağrımda “gerçekler devrimcidir” demiştim.

Bu sözü şimdi direniş içinde yaşayarak test ediyoruz. 

Yunan devleti ile faşist Türk devleti arasındaki pazarlıkların ve  gericiliğin bu türden işbirliklerinin devrimci komünist kimlikler üzerindeki hesaplarına karşı derhal serbest bırakılmam talepli başlatmış olduğum açlık grevi eyleminin 5. ve 6. Günlerinde gerçekliğin devrimciliğiyle bir kez daha karşılaştık.

Açlık grevi eylemim devam ederken zorla sevk işkencesine maruz bırakıldım. 2 gün boyunca oldukça kötü koşullarda 1000 kmlik yol katetmek zorunda bırakıldım. Böylelikle gericiliğin devlet denen olgunun özünde aynı olduğuna bir kez daha tanıklık ettim. Yönetim biçimi ister burjuva demokrasisi ister faşist diktatörlük olsun sonuçta sınıfımız, halklarımız, devrimciler ve komünistler olduğunda özünde bir şey degişmemektedir. Sınıfsal baskı ve şiddet kendini bütün çıplaklığıyla göstermektedir. Bir kez daha yasayarak gördük ki kendine demokratik diyen Yunan devleti tutuklanmamdan bugüne hayata geçirdiği bütün pratiklerde gerçekliğin yüzünü ve sınıf karakterini ortaya koymuş bulunmaktadır. Son yaşadığım sürgün sevk ve yapılan uygulamalar bunun göstergesidir.

Bizler devrimciyiz. Sınıfımızı temsil ediyoruz. Bunun için politika yapıyoruz. Sınıfımızın çıkarlarını savunmak ister dışarıda ister hapishanelerde bir yaşam tarzı haline gelmiştir. Bu nedenle farklı bir davranış beklenmemelidir.

Yunan devleti ile faşist Erdoğan hükümeti arasında üstelik de Erdoğan gibi hırsızlığı ve katilliği tescil edilmiş birisiyle devrimciler üzerinden pazarlık yapılmasına hayır demek, devrimci politik kimliğimize yönelik bu saldırıya karşı durmak en meşru, en haklı taleptir.

Bu nedenle bütün saldırılara rağmen açlık grevi eylemine devam edeceğim.

Devrimci, politik kimliğime yönelik saldırıya hayır. 

Yaşasın enternasyonal dayanışma 

05.06.2018

Turgut Kaya