Home , Avrupa , Tohum Kültür Merkezi 45. Yılını Büyük Bir Şölenle Kutluyor

Tohum Kültür Merkezi 45. Yılını Büyük Bir Şölenle Kutluyor

ULM | 06.11.2021 | “Ulm Halk Ocağı’ndan Tohum Kültür Merkezi’ne Bu Tarih Bizim” şiarıyla Tohum Kültür Merkezi’nin 45. Yıl Gecesi 4 Aralık’ta gerçekleştirilecek.

Ulm ve geniş çevresinin en köklü Türkiyeli göçmen örgütlenmelerinde olan, Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF)’e bağlı Tohum Kültür Merkezi (TKM) Ulm 45. yılını büyük bir şölenle kutlayacak. Zengin programın hazırlandığı 4 Aralık’ta gerçekleştirilecek gece için, dernek üye ve yönetimi yoğun çalışma sürdürmeye başladı.

Sanatçı Efkan Şeşen’in yanısıra, Grup Umuda Haykırış, Onur Olgun, Aytül & İbrahim’in sahne alacağı etkinlikte, TKM tarihini anlatan sinevizyon gösterimi de yapılacak. Weinberg Weg 40-42, 89075 Ulm adresinde bulunan Mehrzweckhalle’de, pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilecek olan gecenin tertip komitesi tarafından şu açıklama yapıldı:

Ulm halk Ocağı’ndan Tohum Kültür Merkezi’ne Bu Tarih Bizim Gecesi İçin Çağrımızdır!

Tohum Kültür Merkezi’nin 45. Yılını kutladığımız bu anlamlı kesit, başta kurucu üye, üye ve dostlarımızın katkılarıyla bugüne taşındı.

TKM 45 yıllık anti-faşist, anti-emperyalist duruşu, emekten yana göçmenlerin sesi olma mücadelesine hiç bir zaman ara vermedi.

Ulm alanında devrimci, demokrat, yurtsever göçmen kitlesinin ırkçı ve faşist güçler karşısındaki mevzisini 45. yılında da daha ileriye taşıyalım.

Birlikte daha güçlüyüz.

Gece Tanıtım Videosu: