Home , Dünya , THKP-C/MLSPB gerillası Muhammed Arslan (Kadir Tandoğan) anıldı

THKP-C/MLSPB gerillası Muhammed Arslan (Kadir Tandoğan) anıldı

14322585 1191731694206486 8934685244680990988 n TSK’nın Medya Savunma Alanları’na gerçekleştirdiği hava saldırısı sonucu yaşamını yitiren THKP-C/MLSPB savaşçısı Muhammed Arslan (Kadir Tandoğan) şehit düştü. Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) bileşenleri, Arslan için anma töreni düzenledi.

.

THKP-C/MLSPB: Selam Olsun Özgürlük Ateşini Dağ Doruklarında Körükleyenlere

THKP-C/MLSPB adına okunan mesajda, Tandoğan’ın 2014 yılında saflarına katıldığını belirterek, yerelde milis güçleri içerisinde yer aldığını kaydetti.

Tandoğan’ın 2015 yılının Nisan ayında mahalle arkadaşı, dostu ve yoldaşı Alper Çakas’la birlikte Rojava’ya geçtiği belirtilerek, „Rojava’da kuruluşu gerçekleştirilen Enternasyonalist Özgürlük Taburunda, Parti-Cephe savaşçısı olarak, Kumutan Rubar Qamışlo hamlesine katılarak, Kobanê ve Cizîr kantonlarının birleştirilmesinde Parti-Cephe bayrağını, Enternasyonalist bir devrimci olarak dalgalandırmıştır“ denildi.

Mesajda, şu bilgelere yer verildi: „Muhammed Arslan yoldaş, Partimizin kır gerillası faaliyetlerinin başlatılmasında öncü gerilla olarak görevlendirilmiştir. Özgürlük ateşinin yandığı Kürdistan dağlarında, 5 Ağustos 2016 tarihinde, darbeci-faşist TC ordusunun hava saldırısı sonucu şehit düşmüştür.

Muhammed Arslan yoldaş, THKP-C/MLSPB tarihine ilk kır gerillası olarak adını yazdırmıştır. O kısacık yaşamına, metropollerde milis, Rojava’da Enternasyonalist savaşçı, dağlarda Parti-Cephe gerillası olmanın anlamlarını yüklemiştir.“

Arslan’ın 16 yaşında mücadele katıldığı, yoldaşlık ilişkileri ve devrimci iradesi bakımından örnek olduğu kaydedilen mesajda, şunlar ifade edildi: „Onlar ki; Serpil Polat’ın ateşten gömleğini giyinenler, zindanlardaki isyan ateşini dağ doruklarında körükleyenlerdir. Onlar ki; Türkiye ve Kürdistan emekçi halklarının namludaki öfkesidir. Onlar ki; sömürge ve ezilen Ortadoğu halklarının inancı, kimliği ve özlemlerinin taşıyıcılarıdır.Onlar ki; teslimiyet çağrılarını reddederek kesintisiz savaşı sürdürenlerin yoldaşlarıdır. Onlar ki; Türkiye halklarının kurtuluş cephesinin yolcularıdır.

Biz Parti-Cephe hareketi olarak diyoruz ki; Kürdistan dağlarında yanan isyan ateşini, bağımsızlık düşlerinin gerçekleşeceği Ziganalara, Toroslara, Kaçkarlara taşıyacağız. Biz Parti-Cephe hareketi olarak diyoruz ki; Bağımsız, Demokratik, Sosyalist Türkiye’yi kurana dek emperyalizme, oligarşiye ve faşizme karşı kesintisiz savaşı sürdüreceğiz.“

14291747 1191731580873164 6831261322503207837 n

scroll to top