Home , Dünya , Rojava’da Doğan Kırefe İçin Tören Düzenlendi

Rojava’da Doğan Kırefe İçin Tören Düzenlendi

ROJAVA |11.01.2017| Rojava’da IŞİD’in Enternasyonal Özgürlük Taburuna karşı koyarken ölümsüzleşen Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) için cenaze töreni düzenlendi.

Enternasyonal Özgürlük Taburu ve Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) savaşçısı Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) için Rojava’nın Rakka sınırında bulunan Siluk kentindeki cenaze töreni düzenlendi.

Kandemir için BÖG karargahında gerçekleştirilen cenaze törenine MLKP, TKP/L, TKP/ML TİKKO, MLSPB/THKP-C, YPG, YPJ, Devrimci Karargah, devrimci, komünist örgütlerin temsilcileri ve savaşçıları katıldı.

Gerçekleştirilen askeri törenin ardından yapılan konuşmalarda, Rojava devrimine sahip çıkılmasının önemi ve gerekliliğine dikkat çekildi.

Rojava devriminin savunmasında yer almanın bir onur olduğu vurgulanan konuşmada, IŞİD çetelerinin Siluk’ta ki enternasyonal savaşçılarının kararlılığı karşısında yenildikleri belirtildi. Konuşmada, Muzaffer Kandemir’in enternasyonal mücadelenin kararlılığı ve direnişi ile direnerek şehit düştü kaydedildi.

Şehit ailelerinin de katıldığı törende Kandemir’in naaşı tekrar hastaneye götürüldü.

Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) naaşının doğduğu topraklara defnedilmesi için resmi başvurular yapıldı. Bu süreç boyunca Kandemir’in cenazesi savaştığı toprak olan Rojava’da bekletilecek. (Kaynak: EtHA)

scroll to top