Home , Avrupa , Birkez daha Adalet Bakanlığı önünde

Birkez daha Adalet Bakanlığı önünde

ATİNA|16.07.2018|Partizan: „Adalet Bakanlığı Turgut Kaya’nın iade kararını durdurana kadar ‚Turgut Kaya’ya Özgürlük“ demeye devam edeceğiz“

Açlık grevinin 47. gününde Partizan aktivistleri Adalet bakanlığı önünde bir eylem daha gerçekleştirdi ve toplanan imzaları teslim etti.

„Polis korumasında“ Adalet Bakanlığı
Sintagma’dan Adalet Bakanlığına giden Partizan aktivistleri panik yaşayan Yunan polisi tarafından yol kesilerek engellenmeye çalışıldı. Gidiş yolunda yunan polisi adeta eylemcileri „polis koruması“ ile Adalet bakanlığına kadar eşlik etti.

Yunan devleti tarafından sıradan bir tutuklu olmayan Turgut Kaya 47 gündür içeride direniyor. Dışarıda da yoldaşları direnişi sahiplenen eylemler yapıyor.

Sıradan bir tutuklu olmayan Turgut Kaya gibi yoldaşları da sıradan protestocu olmaktan çıktığının ispatı ile bugün polis eşliğinde Adalet bakanlığına gitti.

Bakanlık kapısına giden yolu trafige kapatarak polislerle korumaya aldığı yol üzerinde sloganlar atan eylemciler, halaylar çekerek alkış ve zılgıtlarla „Turgut Kaya’ya Özgürlük“ sloganları attı. Toplanan imzaların teslim edilmesinin ardından eylem sonlandırıldı.

scroll to top