Home , Avrupa , Politik Tutsaklar Yalnız Değildir!

Politik Tutsaklar Yalnız Değildir!

CAGRI AFISBASEL|01-02-2014|Kampanya tanıtım toplantısına tüm duyarlı halkımızı davet ediyoruz.

” POLİTİK TUTSAKLAR YALNIZ DEĞİLDİR, ONLARIN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN MÜCADELE EDELİM. TÜM POLİTİK TUTSAKLARA VE SAVAŞ ESİRLERİNE ÖZGÜRLÜK” şiarıyla baslatılan uluslarası kampanyanın tanıtım paneli 09 Şubat 2014 tarihinde Basel kentinde yapılcaktır.

ÇAĞRI!

 GÖÇMEN EMEKÇİLER, DEVRİMCİLER;

Bugün dünyanın birçok ülkesinde ulusal ve sosyal kurtuluş mücadelesi sonucu onbinlerce siyasi tutuklu hapishanelerde yatmaktadır. Siyasi tutsaklar dünyanın her yerinde en kötü koşullarda tutulmaktadır. Türkiye ve Avrupa’da F-TİPİ hapishaneler, Hindistan, Meksika, İran, İsrail, Brezilya, Peru, Afganistan, İspanya, İtalya, Almanya Tecrit Ve İzolasyon hapishanelerinde tutulan yüzbinlerce devrimci ve savaş esiri tutsağa karşı yaptırımlar en acımasız şekilde devam etmektedir. Sadece Türkiye’de 400 devrimci ve yurtsever tutsak; kanser, iç hastalıklar, yaralamalar nedeniyle ölüme terk edilmiştir. Adalet Bakanlığının yaptığı resmi açıklamalara göre son 13 yılda Türkiye hapishanelerinde 2300 tutuklu ve hükümlü hayatını kaybetmiştir. Bu ölümlere en son tutuklu bulunduğu Bitlis hapishanesinde tek kişilik hücrede tutulan Sehithan Taşkıran geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Türk devleti inatla ve bilerek hasta tutsakları ölümlerinin son günlerini dahi aileleriyle geçirmelerine izin vermemekte, hasta tutsakları tahliye etmemektedir.
Bu gerçek durum karşısında; Türkiye, Hindistan, ABD, Avrupa ve dünyanın diğer tüm cezaevlerinde esir tutulan devrimci tutsaklar ve savaş          esirleriyle dayanışma içinde bulunmak, cezaevleri şartlarının düzeltilmesi, nihayi olarak tüm devrimci tutsakların ve savaş esirlerinin serbest bırakılması, hasta tutsakların hiçbir koşul öne sürülmeksizin tahliye edilmesi için, bir kampanya başlatmış bulunuyoruz.

 

Kampanyamız; Hindistan, Brezilya, ABD ve daha bir çok ülkede sürmektedir. Bunun bir parçası olarak Avrupa’da yürüttüğümüz etkinliği 25-26-27 Nisan 2014 tarihinde Türkiye/İstanbul’da yapılacak olan Uluslararası Hapishaneler Sempozyumuna katılmak ve delege göndermek için düzenlediğimiz tanıtım paneline tüm devrimci, ilerici, yurtsever ve göçmen emekçileri katılmaya çağırıyoruz.

Tarih: 09 Şubat 2014 Saat: 14.00

Adres: Schulhaus Blasi, Mühlheimerstr. 94, 4057 BASEL

DÜZENLEYENLER: ATİK-UPOTUDAK, ADHK- AÖTDK, ALINTERİ

DESTEKLEYENLER: BİR-KAR, PROLETER DEVRİMCİ DURUŞ, SİYASET GAZETESİ

Arkali önlü

scroll to top