Home , Haberler , Özgür Gündem gazetesine kapatma kararı!

Özgür Gündem gazetesine kapatma kararı!

Özgür Gündem gazetesine, İstanbul 8. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından „PKK propagandasını yaptığı“ iddiasıyla kapatılma kararı verildi.

Devletin özgür  basına yönelik saldırıları sürüyor. İstanbul 8. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından Özgür Gündem gazetesi „PKK propagandasını yaptığı“ iddiasıyla kapatıldı.

İstanbul 8. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kapatma kararı verilen Özgür Günden Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zana Kaya, karara sert tepki gösterdi.

Zana Kaya konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

„Henüz bir tebligat yok. Kararı havuz medyasından öğrendik. OHAL kararı öncesi zaten gazetemize dönük yoğun saldırlar vardı. Dayanışma kampanyamızla bu saldırıları önemli oranda püskürtmüştük. 15 Temmuz darbe girişimini fırsat olarak gören iktidar OHAL’e dayanarak tüm demokratik muhalif yayın organlarına yönelmiş durumda. Bu karar bunun ilanıdır. Özgür Basın geleneği hiçbir darbe kararına boyun eğmeyecek ve halkın haber alma hakkında sonuna kadar savunacaktır. Bütün demokratik basın yayın organlarını gazetecileri basın meslek örgütlerini sivil toplum örgütlerini ve halkımızı gazetemizle dayanışmaya ve sahip çıkmaya çağırıyoruz“ diye konuştu.

scroll to top