Home , Avrupa , Muzaffer Öztürk ile Hapishaneler Üzerine Söyleşi

Muzaffer Öztürk ile Hapishaneler Üzerine Söyleşi

Ömrünün 28 yılını Türkiye’nin çeşitli zindanlarında geçirmiş Muzaffer Öztürk ile 23 Aralık Cumartesi günü Almanya’nın Duisburg şehrinde Türkiye ve Türkiye Kürdistan’ındaki Hapishaneler hakkında bir söyleşi gerçekleştirildi.

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu’na (ATIF) bağlı Gençlik ve Kültür Derneğinde yapılan etkinlik saat 18:30’da Dernek Yönetim kurulu adına yapılan açılış konuşması ile başladı.

Ardından Muzaffer Öztürk tutsak olduğu dönemlerde ölümsüzleşen devrimciler hakkında bestelediği ezgileri seslendirdi. Uzun yıllarını beraber geçirdiği yoldaşları hakkında anıların anlatıldığı etkinlikte zaman zaman duygusal anların yaşandı. 24 Aralık tarihinde KHK ile yayınlarak yürürlülüğe koyulan Tek Tip Elbise üzerine yapılan konuşmaların yanı sıra, kendi hapishane şürecinden de örnekler veren Öztürk “devrimciler geçmişte nasıl bu saldırılara direniş ile cevap verdilerse bugünde aynı kararlılıkla bu dayatmayı asla kabul etmeyecekler” dedi.

Son olarak konuşmasında dışarıdakilere de ciddi görevlerin düştüğü, can ve başla bu direnişin şimdiden ön çalışmalarının yapılması ve direnişin örgütlenmesi gerektiği vurgusunu yaptı.