Anasayfa , Avrupa , Münih’te Nato ”Güvenlik” Zirvesine Karşı Binler Sokaklardaydı

Münih’te Nato ”Güvenlik” Zirvesine Karşı Binler Sokaklardaydı

MÜNİH |17.02.2018| Münih’te Nato ”Güvenlik” Zirvesi 2000’i aşkın katılım ile devrimci, demokrat ve yurtseverler tarafından protesto edildi.

İşgal, Talan ve Haksız Savaşları Meşrulaştırma Merkezlerinden biri olan NATO zirvesi, 17 Şubat’ta tarihinde Münih’te gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanında açlık, talan, savaş ve göç olayları yaşanırken, tüm bunların sorumlusu olan emperyalist güçler her sene olduğu gibi bu senede Münih’te biraraya geliyor.

”Ya Yaşam Ya Savaş, NATO’nun Güvenlik Konferansına HAYIR” şiarı ile Partizan, ATİK, YDG ve Yeni Kadın’ın da katılım sağladığı eylem saat 13.00’de başladı.  Almanya’nın Münih şehrinde Karlsplatz ‘da biraraya gelen binlerce anti-emperyalist, kötü hava koşullarına rağmen sloganlarla coşkulu yürüdü. Marienplatz`a kadar devam eden yürüyüş koluna Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden katılan eylemcilere polis kısa kısa provakatif tavırlar sergilesede yürüyüş devam etti.

ATİK Temsilcisi ” Buradan kamuoyuna sesleniyoruz; yanıbaşımızda, Münih’te Türkiyeli komünist tutsaklar, yaklaşık üç senedir tutuklu, onlarda mahkemelerde emperyalizmi yargılıyorlar. Komünistlere buradan selam gönderiyoruz ve tüm politik tutsaklara özgürlük” diyerek kitleyi duruşmaları izlemeye davet etti. Eylem de NATO karşıtı sloganların yanı sıra “Biji berxwedana Efrine”, “Türkische Armee raus aus Kürdistan”, “Europa finanziert, Türkei Bombardiert” sloganlarıda atıldı.