Home , Avrupa , Mannheim’da Tutsaklarla Dayanışma Paneli

Mannheim’da Tutsaklarla Dayanışma Paneli

Mannheim |27.03.2018| Son 30 senenin en büyük „Anti-Terör“ davası tutsaklarıyla dayanışma sürüyor- Mannheim’da tutsaklarla dayanışma paneli gerçekleşdi.

Geçtiğimiz pazar günü 25.03.2018 tarihinde Almanyanın Mannheim şehrinde aralarında  Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu’nda (ATİF) bir bileşeni olduğu Enternasyonalist Birlik’in örgütlediği, Rote Hilfe, Kürt Toplum Merkezi vb. kurum kuruluşların destekleriyle 129 b ceza yasa maddesiyle yargılanmak istenen 10 Komünist ile dayanışma paneli gerçekleştirdi.

Davaya bakan 20 avukattan ikisinin sunumuyla  gerçekleştirilen panel Efrin’de şehit düşenler şahsında durulan saygı duruşuyla başlatıldı.
Akabinde ATİK ( Avrupa Türkiyeli Işçiler Konfederasyonu) Eşbaşkanı’nın sunumuyla sürdürülen panel soru cevap bölümüyle sonlandırıldı.
Aynı zamamanda Filipinler’den bir heyetin katılımı ile gerçekleşen panelde, Filipinler’de zindanlardaki durumu ve çıkartılan 600 kişilik infaz ve tutuklama emirlerine dikkat çekilerek dayanışmanın yayılmasına ve genişletilmesine vurgu yapıldı.

1 Nisan paneli için çağrı

Son olarak yine Mannheim’da ATİK Eşbaşkanı Süleyman Gürcan ve Kürt Toplum Merkezi Avrupa Eşbaşkanı Yüksel Koç‘ un katılımıyla 01.04.2018 tarihinde saat 14:00’de S6 Nr.17 Mannheim’da düzenlenecek „son politik gelişmeler ışığında Afrin..“ başlıklı panele çağrı yapıldı.