Home , Avrupa , Londra’da Şehitler anıldı

Londra’da Şehitler anıldı

LONDRA |26.08.2017| Partizan ve Halkın günlüğü 14 Ağustos’ta Rojava’da şehit düşen TİKKO Komutanı Nubar Ozanyan ve 18 Ağustos’ta Hozat’ta şehit düşen MKP/HKO savaşçıları Fırat Kasun ve Uğur Yalçın için anma düzenlendi.

Saygı duruşu ile başlayan anma, şehitlerin hayatını anlatan açılış konuşmasıyla devam etti. Açılış konuşmasının ardından TKP/ML Orta-doğu Parti komitesinin Ozanyan için yazdığı bildiri okundu ve Ozanyan için hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyon gösterimin ardından MKP bildirisi okundu ve 1 Ağustos’ta Ovacıkta şehit düşen üçler ve 18 ağustosta şehit düşen HKO savaşçıları için hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Ayrıca anma etkinliğinde MLKP temsilcisi ve PKK temsilcisi tarafından yazılı ve sözlü mesajlar sunuldu.

Anma etkinliği müzik grubunun seslendirdiği marşlarla sonlandırıldı. Müzik grubu Ozanyan’ın en sevdiği Ermenice ‘yes pucur yaris pucur’ adlı türkü’yü seslendirdi.

Nubar Ozanyan 14 Ağustos’ta Rojava’da DAİŞ çeteleriyle girdiği çatışmada yaşamını yitirdi. Fırat Kasun ve Uğur Yalçın 18 Ağustos’ta Hozat’ta TC kolluk kuvvetlerinin kuşatmasında üzerlerinde bulunan el bombasını patlatarak yaşamını yitirmişti.