Anasayfa , Avrupa , Londra’da 25 Kasım Yürüyüşü

Londra’da 25 Kasım Yürüyüşü

yuruyus_1LONDRA | 01-12-2013 | 25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü vesilesiyle sürdürülen çalışmalar 30 Kasım günü gerçekleştirilen bir yürüyüşle sonlandırıldı.

Londra Kadın Dayanışma Platformu etkinliklerine “Savaş ve Kadın”, “Irkçılık ve Kadın”, “Cinsel Şiddet” ve “Görünmeyen Emek” konularıyla  atölye çalışmaları yaparak başlamıştı.

30 Kasım günü Haringey Civic Centre önünden başlayan ve Kurdish’in önünde sonlandırılan yürüyüşte “Long live 25 November international day to violence against women!” yazılı bir pankart taşındı.
Ayrıca Kürtçe Türkçe ve İngilizce atılan sloganlarla, -“Kadına Yönelik Şiddete Hayır”, “Jin Jiyan Azadi” “Stop Violence Against Women”- kadına yönelik şiddet protesto edildi. Yaklaşık 3 saat suren yürüyüş oldukça coşkulu geçti.

Londra Kadın Dayanışma Platformu tarafından organize edilen yürüyüşe, ADKH (Avrupa Demokratik Kadın Hareketi), SKB (Sosyalist Kadınlar Birliği), Roj Women, Kırkısraklılar Dayanışma Derneği, El-Com (Elbistan Toplum Merkezi) ve Yeni Kadın katılım sağladı.

yuruyus

yuruyus_2