Anasayfa , Avrupa , Londra Tohum Kültür Merkezi Üye toplantısı yapıldı

Londra Tohum Kültür Merkezi Üye toplantısı yapıldı

Londra Tohum Kültür MerkeziLONDRA | 16-06-2014 |  1997 yılından bu yana İngiltere’nin başkenti Londra’da faaliyetlerini sürdüren Tohum Kültür Merkezi 15 Haziran günü genel üye toplantısını gerçekleştirdi. 15 Haziran günü Finsbury Park’ta yapılan genel üye toplantısı saat 11’de yapılan kahvaltı ile başladı.

Kahvaltının ardından dernek başkanı yeni yönetim hakkında bilgiler verdi. Daha sonra “İngiltere’de artan ırkçılık ve hak gaspları” başlığıyla bilgilendirmeler yapıldı. Yapılan konuşmada “İngiltere’de hak gaspları insanların en temel haklarına yapılan saldırı ve kesintilerle hayat bulmaktadır. Sosyal yardımlardan hukuksal ödeneklere, eğitimden sağlığa birçok yaşamsal alanda kesintiler halkın her kesimini derinden etkilemektedir. Kapitalist emperyalist sistem kendi yarattığı krizini işçi ve emekçi yığınlar üzerinden aşmaya çalışmakta, bunun neticesinde ise hayatın her alanında bedeller ödenerek edinilmiş tüm haklara saldırmaktadır. Bunları yaparken de sistem göçmenleri krizin nedeni olarak hedef göstermekte ve halkı ve beraber örgütlenme zeminini parçalamak istemektedir. “  denildi.

Önümüzdeki süreç ve görevlerimiz başlığıylada tartışmalar yapıldı. Bu tartışmalarda örgütlenme üzerinde duruldu. Ayrıca 15-16 Haziran işçi eylemlerinede kısaca değinildi.

Yapılan tartışmalardan sonra genel üye toplantısı sona erdirildi.