Home , Haberler , KESK ; “Mücadeleyi büyüteceğiz” diyerek Ankara’ya yürüyor

KESK ; “Mücadeleyi büyüteceğiz” diyerek Ankara’ya yürüyor

res

H.Merkezi: Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) iktidarının KHK’lerle eğitim emekçilerine dönük başlatılan açığa alma ve ihraçlara karşı Ankara mitinginde buluşuyor.

İstanbul, İzmir ve Van’dan olmak üzere 3 koldan Ankara’ya yürüyüşü başlatan KESK, geleceklerine sahip çıkacaklarını dile getiriyor.

İstanbul, İzmir ve Van’dan yürüyecek kamu emekçileri 15 Ekim’de Ankara’da yapılacak mitingde buluşarak tasfiye girişimlerini protesto edecek.

KESK’in “İşimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz. Bu ağır saldırıyı da püskürteceğiz”  sloganı ile Van dün (12 Ekim) yürüyüşüne başladı.

Kürdistan’da kamu emekçileri yollarda

Yola çıkan kamu emekçileri Diyarbakır’da basın açıklaması yapacak. 13 Ekim’de ise kamu emekçileri ilk olarak saat 10.00’da Urfa’da, 13.00’da Adıyaman’da, 18.00’da Antep’te basın açıklaması yapacak. 14 Ekim’de de 12.00’da Hatay’da, 15.00’da İskenderun’da, 18.00’da Adana’da basın açıklaması yapılacak.

KHK’lerle keyfi hukuksuz uygulamalara derhal son verilmesini isteyen kamu emekçileri, “KHK’lerle keyfi hukuksuz uygulamalarına derhal son verin. Kamu emekçilerine yönelik bu tasfiye girişimlerinden derhal vazgeçin. Tüm emekçiler işlerine geri dönene kadar mücadeleyi büyüterek sürdüreceğiz” şekline konuştu. KAMU EMEKÇİLERİ Kürdistan’ın farklı illerinden toplanarak Van kolu olarak yürüyüşleri başlattı.

                                                                                                       İstanbul kolu yola çıktı

kesk istanbul kolu

Ankara’da yapılacak miting için kamu emekçileri Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde yapılan açıklamanın ardından yola çıktı. Emekçiler, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Ne darbe ne OHAL demokratik Türkiye”, “Direne direne kazanacağız” ve “Kıyıma izin vermeyeceğiz” sloganları atıldı.

Eylemde açıklama yapan KESK Eş Genel Başkanı Şaziye Köse, “Kimse bir şey bahşetmedi bize. Bahşettikleri bugün iktidarda ve kendileridir. Şimdi bunu da bizim sırtımıza yüklemek istiyorlar. Dönün geriye bakın. Bizi KHK’larla, kokteyl örgütlerle yan yana koyamazsınız” dedi.

Yola çıkan kamu emekçileri 13 Ekim’de 12.oo’da Kocaeli’de, 18.00’da Yalova’da ve 14 Ekim 18.00’da Bursa’da basın açıklaması yapacak.

İzmir kolu yola çıktı

İzmir’de Kamu emekçileri “İş güvencemize geleceğimize sahip çıkıyoruz” sloganıyla Ankara’ya yola çıkacak. Açıklama yapan kamu emekçileri savaşa karşı halkların barışını savunmaya devam edeceklerini söyledi.

Yola çıkan kamu emekçileri, 13 Ekim 12.00’da İzmir’de, 18.00’da Manisa’da açıklama yapacak.

 

scroll to top