Anasayfa , Avrupa , Kaypakkaya Hamburg’ta anıldı!

Kaypakkaya Hamburg’ta anıldı!

KAYPAKKAYA_HAMBURG_3HAMBURG | 19-05-2013 |  Ölümünün 40.yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya bir yürüyüşle anıldı. Bu yıl ilk kez Avrupa’da Kaypakkaya anmalarının sokaklarda yapılması anlayışıyla ele alınmasıyla birlikte bir yürüyüş de Hamburg’ta gerçekleştirildi.

Partizan ve Sınıf Teorisi Hamburg okurlarının çağrısıyla oluşturulan Kaypakkaya’yı Anma Komitesi öncülüğünde haftalar öncesinde başlatılan çalışmalar bugün (18 Mayıs) Kaypakkaya’nın ölümünün 40. yılında gerçekleştirilen bir yürüyüşle sonlandırıldı. Haftalar öncesinde başlatılan faaliyet sürecinde afiş ve el ilanları bastırıldı.

Yine yaygın bir şeklide afişler yapılırken, şehrin bir çok alanında binaların  çatılarına  İbrahim posterleririn yer aldığı bayraklar dikildi, yaygın bir şekilde duvar gazeteleri yapıldı. Yoğun bir çalışma temposunun yaşandığı sürecin sonunda yapılan yürüyüşe yoğun yağmura rağmen 300’ün üzerinde kişi katıldı. “Kaypakkaya Güzargahında Devrimin Kızıl Bayrağına Sahip Çıkalım” sloganının almanca ve türkçe olarak yer aldığı pankartlar, yine almanca ve türkçe olarak “Onunla doğduk, Onunla İlerliyoruz ve Onunla Kazanacağız” pankartı ve Kaypakkaya resminin olduğu flamalar ve dövüzlerle canlı  bir görselliğin oluştuğu yürüyüş kortejinde çoşku yüksekti.

Bardaktan boşanırcasına yağmurun olduğu bir ortamda yaklaşık iki saat süren yürüyüş boyunca kitle hiç susmadan “Önderimiz İbrahim İbrahim Kaypakkaya”  “İbo Haydar Zülfükar Namludadır İktidar” “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” “İçerde Dışarda Hücreleri Parçala” “Kürdistan Faşizme Mezar Olacak” ve “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma”  gibi sloganlarını haykırdı.

KAYPAKKAYA_HAMBURG_4

Yürüyüş sonunda yapılması planlanan miting ve müzik dinletisi yoğun yağmurdan dolayı iptal edildi. Anma yürüyüşüne Kaypakkaya’nın yoldaşlarından Muzaffer Oruçoğlu ve Ali Taşyapan’da katıldı.

Yürüyüş boyunca yapılan konuşmalarda Kaypakkaya’nın ayırt edici yönleri ve düşüncelerinin günümüz açısından anlamının anlatan konuşmalara yer verildi. Ayrıca TKP\ML ve MKP Hamburg taraftarları adına da birer konuşma yapıldı.