Anasayfa , Avrupa , Katledilişinin 47. Yılında komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Wuppertal’da anıldı

Katledilişinin 47. Yılında komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Wuppertal’da anıldı

 

WUPPERTAL|29.05.2020|Avrupa çapında gerçekleştirilen, komünist önder İbrahim Kaypakkaya’yı anma etkinliklerinden bir tanesi de 28 Mayıs perşembe günü Almanya’nın Wuppertal şehrinde gerçekleşti. Partizan, Sınıf Teorisi, MLPD ve AGİF tarafından organize edilen anma etkinliği saat 17:30’da başladı.

Enternasyonal Proletarya’nın ustalarından Friedrich Engels’in doğumunun 200. Yılında onun doğup büyüdüğü ev olan Engelshaus’da gerçekleştirilen anma etkinliği katılımcı kitle tarafından daha da bir anlamlı olarak değerlendirildi. Kısa bir açılış konuşmasının ardından komünist önder İbrahim Kaypakkaya şahsında tüm Komünizm ve Devrim şehitleri adına bir dakikalık saygı duruşu ile devam edildi.

Kurumlar tarafından günün anlam ve önemine ilişkin hazırlanan metinler okunarak katılımcılar ile paylaşıldı. Grup La Liberta’ya eşlik eden kitle Unutmam 18 Mayıs’ı ezgisini birlikte birlikte söyledi. Ardından Rebell müzik grubu ve Anıl Tokmak tarafından söylenen ezgi ve marşlarla devam edildi. Katılımcılar tarafından sık sık ‘Önderimiz İbrahim Kaypakkaya, Yaşasın Devrimci Dayanışma, ve almanca olarak yaşasın Enternasyonal Dayanışma’ sloganları dillendirildi. Son olarak kitle, Engels heykelinin altında Türkiye Prolatarya’sının komünist önderi İbrahim Kaypakkaya’nın dev bir resmi ile Enternasyonal Proletarya’nın komünist önderi Friedrich Engels’i saygi ile anmasının ardından anma etkinliği sonlandırıldı.