Home , Avrupa , İrademize Sahip Çıkıyor ve Asla Boyun Eğmeyeceğiz!

İrademize Sahip Çıkıyor ve Asla Boyun Eğmeyeceğiz!

20161105_1454380Son süreçte artan faşist baskılara, HDP Milletvekillerinin ve Belediye başkanlarının tutuklamalarına, belediyelere atanılan kayyumlara ve özgür basının kapatılmasına karşı,

HDK-A bileşenleri ve İsviçre Türkiyeli İşçiler Federasyonu (İTİF) çağrısıyla İsviçre`nin Zürih kentinde „İrademize sahip çıkıyor ve asla boyun eğmeyeceğiz!“ sloganıyla 05 Kasım 2016 tarihinde merkezi protesto yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yerli gazete ve televizyon kanalarının da çekim yaptığı yürüyüşe, HDK-A bileşenlerinin yanısıra PARTİZAN, İTİF, İDHF, İABF, KKP, YBS, gibi devrimci ve demokratik kurumların yanısıra, İsviçreli kurum ve partilerden PDA, PDD, AUFBAU, AL, SP ve Yeşiller`de destek verdiler.

Gün boyu aşırı yağan yağmura rağmen binlerce insan Zürih Helvetiaplaz da toplanmaya başladı. Yapılan konuşmaların ardından yürüyüşe geçildi. İsviçre Türkiyeli İşçiler Federasyonu İTİF ìn „Boyun Eğmeyeceğiz! NO PASARAN“ Türkçe ve Almanca sloganlı pankartın arkasında güçlü kortej oluşturarak yürüyüşte yerini aldı. Yürüyüş boyunca „Suriye’de işgale, Türkiyede Kürtlere ve Emekçilere Yönelik Saldırılara Son!“ Partizan imzalı bildiri yoğun dağıtılırken aynı temalı afişte tüm yürüyüş güzergahına asıldı.

Yürüyüşün sonunda yapılan mitingde yapılan konuşmalardan sonra bitirildi.

img_1985

img_1979

scroll to top