Home , EMEĞİN GÜNDEMİ , IFF işçileri direniyor!

IFF işçileri direniyor!

ıffGebze’de bulunan IFF Aroma ve Esans Sanayi fabrikasında Tek Gıda-İş Sendikası’nda örgütlendikleri için işten atılan işçilerin direnişi sürüyor. Patron ise direnişi kırmak için her yolu deniyor.

Evrensel’in haberine göre; haftasonu işçilere izin veren patron, fabrikayı boşalttı. Dün gece de fabrikaya çevik kuvvet polisi çağırdı. İşbaşı yapmak için sabah vardiyasında fabrikaya gelen işçiler polisle karşılaştı. Patron sendikaya üye olan işçileri İş Kanunu’nun 25/2. maddesini ileri sürerek tazminatsız işten çıkardığını bildirdi. Sabah vardiyasında ise sadece 6 işçi fabrikaya alındı. Ancak bu işçiler de talepleri kabul edilmediği ve arkadaşlarının işten atılmasını gerekçe göstererek işbaşı yapmadı.

Fabrika önünde konuşan Tek Gıda-İş İstanbul Anadolu Şakası Şube Başkanı Yunus Durdu, „İstediğiniz kadar işçi çıkartın ama şunu unutmayın ki bu direnişimiz sonuna kadar sürecek ve bu fabrikanın önünden ayrılmayacağız. Biz hırsızlık yapmadık kimsenin malına göz dikmedik. Biz sadece çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için sendikal hakkımızı kullanarak örgütlendik. Ya Türkiye’nin kanunlarına göre hareket edeceksiniz ya da bu fabrikayı kapatacaksınız” dedi.

scroll to top