Home , Avrupa , Hoşçakal Şahin Özer Hoca…

Hoşçakal Şahin Özer Hoca…

FRANKFURT|14.10.2022| Demokrasi mücadelesinin ve kültür-sanat alanındaki emekleri ve yarattığı değerlerle gönüllü bir emekçisi olan sevgili Şahin Özer ailesi, dostları ve öğrencileri tarafından uğurlandı.

Uzun yıllardır Frankfurt ve çevresinde pek çok demokratik kurum içerisinde Karadeniz ve Kafkas halk oyunları eğitmenliği yapan Şahin Özer, bir buçuk yıl önce kanser hastalığına yakalanmış ve Çarşamba günü bu hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kaybetmişti.

Cenazesi Bad Homburg / Waldfriedhof mezarlığında sevenlerinin katılımıyla toprak anaya emanet edildikten sonra, Oberursel Cemevi’nde anma yapıldı. Ailesi taziyeleri kabul etti.

Ailesinin ve iş arkadaşlarının, dostları ve öğrencilerinin katıldığı anma ve taziyede birlikte çalıştığı iş yerinden arkadaşları Şahin hocaya dair anılarını paylaştı. Ailesi adına ablası ve abisi Şahin hocayı anlatıp, ‚Kardeşimiz Şahin’i bu kadar güzel sahiplendiğiniz için teşekkür ederiz.’diyerek duygu yüklü konuşmalarını tamamladılar.

Yeni Demokratik Gençlik ve Kagef Frankfurt adına genç kadın öğrencisi „Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz YDG Kültür Sanat Festivalini bu yıl sensiz gerçekleştireceğiz sevgili Şahin Hoca. Ama gerek kurumlarımızda bize verdiğin emeği, kattığın değerleri, gerekse kültür sanat festivalimizi sahiplenip, hem jüri üyeliği yaparak hem değişik katkılar sunduğun festivale katılanlar ve biz YDG’li gençler asla unutmayacaklar…Orada bizimle birlikte olacaksın yine“ diyerek Şahin hocanın yaşamından değişik kesitler sunan kısa bir sinevizyon gösterildi.

Daha sonra sevgili İbrahim Kılavuz’un söylediği türkü ve deyişle anma etkinliği sonlandırıldı.

Sevenlerinin, ailesi, dostları, öğrencileri duygu dolu anlar yaşarken, salonda dikkat çeken Şahin hocanın farklı çevrelerden, kültür, kimlik ve inançlardan sevdiklerini son yolculuğunda bir araya getirmesi, onun yürek güzelliğinin, çok kültürlülüğünun yansıması oldu.

Güle güle sevgili Şahin Hoca…
Yüreğimizde, güzelliklerimizde yaşayacaksın!