Home , Avrupa , Hannover YDG ve Yeni Kadın’dan 8 Mart Etkinliği “SÖYLEYİŞİ“

Hannover YDG ve Yeni Kadın’dan 8 Mart Etkinliği “SÖYLEYİŞİ“

Hannover |01.03.2018| Hannover’de faaliyetlerini sürdüren YDG ve Yeni Kadın düzenleyecekleri etkinliğe çağrı yaptı. LGBTİ + aktivisti Ozan Uğur’un da katılacağı söyleyişi ve film gösterimi etkinliğinin çağrısı şu şekilde;

“Trans Aktivist Ozan Uğur anlatıyor: bir LGBTİ+ bireyi kendisini nasıl keşfeder? Bu keşif sırasında neler yaşar? Nasıl aktivist olur?

Antepli, Alevi, Kaypakkayacı trans aktivist: ‚Devrimci örgütlerde halen gizlenmek zorunda hisseden LGBTİ+ lar var.‘ Ozan Uğur şu sıralar Almanya’da yaşayan bir trans aktivist olarak cinsel kimliğini kadın veya erkek olarak tanımlamadığını, iki cinse biçilen rolleri de reddettiğini söylüyor. ‚Fakat‘ diyor ‚faşizm direkt erkeklikten besleniyor ve orayı kökten reddediyorum. Kendimi kadın olarak da tanımlanıyorum, öyle hissetmiyorum, öyle hissetmek ne demek onu da bilmiyorum ama kadınlar ezildiği ve erkeklikle mücadele ettiği için onların yanında mücadele ediyorum.

Tüm bu soruları hep birlikte cevaplamak için 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesi ile düzenleyeceğimiz etkinliğe hepinizi bekliyoruz.

Yeni Kadın & YDG Hannover “