Home , Avrupa , Hamburg’ta Muzaffer Öztürk ile Söyleyişi ve Türkü Dinletisi Etkinliği

Hamburg’ta Muzaffer Öztürk ile Söyleyişi ve Türkü Dinletisi Etkinliği

HAMBURG|08.01.2018| ATİF Hamburg tarafından Muzaffer Öztürk ile söyleyişi ve türkü dinletisi etkinliği gerçekleştirildi. C.tesi (06.01) saat 19 ‚da başlayan etkinlik kitlenin beğenisini topladı. Eski marşları , türküleri seslendiren Muzaffer Öztürk eserlerden sonra devrim mücadelesinde ölümsüzleşenlere dair anıları aktardı.Proletarya Partisi (PP) kadrolarından Mehmet Zeki Şerit , Cemil Oka ve Armenak Bakırcıyan (Orhan Bakır) ile ilgili anılarını aktardı ve akabinde ölümsüzleşenler  adına bestelenmiş eserleri seslendirdi. Hapishaneler sürecine değinildi. Gelişen direnişleri ve mahpusluk dönemindeki şartları ve deneyimleri kitle ile paylaştı. 1980 Askeri Faşist Cuntası (AFC) döneminde idam edilen İlyas Has ve Hıdır Aslan için seslendirdiği eserlerden önce Türkiye hapishanelerinde onlarla ilgili anıları kitle tarafından ilgi ile karşılandı. Etkinliğe daha sonra ara verildi.

Aradan sonra etkinlik muzik dinletisi ve anıların paylaşımı ile devam edildi. Türkiye Tek Tip Elbise Saldırısına ilişkin geçmişteki süreçler ve direnişlere değinerek aktarımda bulunuldu. Hapishanelerde devrimcilerin direnişine ayrı bir yer ayırarak hücrelerde teslim alınamayan iradenin devlet baskılarına boğun eğmediğini bugünde eğmeyeceğine vurgu yaptı.

Yapılan dinletinin ardından kısa duyurularla beraber Muzaffer Öztürk’ün özel uzun bir çalışması olduğunu vurguladı. Bu çalışmanın Hapishaneler Direnişine atfen destan olarak yapıldığını söyleyip bu destandan bir bölümünü seslendirdi.

İlgi ile kitlesel olarak takip edilen program dinlenen eserler ve anılarla sonlandırıldı.Etkinlikle ilgili videolarımızı daha sonra Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.