Anasayfa , Haberler , FHKC’den, TC-İsrail anlaşmasına ilişkin açıklama

FHKC’den, TC-İsrail anlaşmasına ilişkin açıklama

FHKC_TC-İsrail_anlaşmasına_ilişkin_açıklama_yaptıFHKC, TC-İsrail anlaşmasına ilişkin yaptığı açıklamada “Bu anlaşma başta Filistin direnişi olmak üzere bölgede bulunan tüm direniş güçlerini kuşatmak için yapılmış bir ittifaktır” dedi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, TC-İsrail “normalleşme” anlaşmasının, iki devlet arasında, işgal devletinin kurulmasından bu yana süre gelen ilişkiler ve stratejik işbirliğinde bir kilometre taşı teşkil ettiğini açıkladı.

FHKC, Filistin davasının ve Filistin halkının amaçlarını kendi politikaları doğrultusunda kullanan ve özellikle “Arap Baharı” olarak tanımlanan süreçteki rolünü örtmek için sert ve sahtekar bir söyleme başvuran, İsrail ile askeri ve istihbarat ilişkilerini kesmeyen Erdoğan hükümetinin Gazze ablukasının kaldırılması şartı gerçekleşmeden anlaşmaya varması, bu hükümetin amacını ortaya koyduğunu belirtti.

Bu anlaşmanın temel amaçlarının, başta İsrail’in önemli bir parçasını oluşturduğu bölgesel bir ittifakın kurulması olduğunu açıklayan FHKC, TC ile İsrail arasında ekonomik ilişkilerin ve özellikle doğalgaz alışverişiyle birlikte iki devletin kar payının arttırma arzusunun ve iki devletin bölgedeki ortak siyasi rolünün oluşturduğunu ifade etti.

Açıklamada, tüm bunların, Türkiye devletinin Gazze ablukasının kaldırılması yönündeki propagandasının gerçek olmadığını ve bunu, zaman geçtikçe unutulacak bir mesele haline getirdiğini gösterdiği de belirtildi.

FHKC, tüm Filistin halkı ve siyasal örgütlerini, başta Filistin direnişi olmak üzere bölgede bulunan tüm direniş güçlerini kuşatmak için kullanılacak olan bu yeni ittifakın tehlikeleri karşısında birleşmeye davet ederek açıklamasını sonlandırdı.