Anasayfa , EMEĞİN GÜNDEMİ , Fen İşçileri Eylemde !

Fen İşçileri Eylemde !

Download (2)ISTANBUL | 09 – 01 – 2014 |  Feniş işçileri, patron Sedat Aloğlu’nun evinin önünde eylem yaparak susmadıklarını ve sonuna kadar hakları için mücadele edeceklerini haykırdı.

Feniş fabrikasının sahibi Sedat Aloğlu’nun oturduğu Ulus Savoy sitesi önüne gelen işçiler, “Maaşlarımız ve kıdem tazminatlarımız gasp edilemez”, “Feniş patronuna tazminatlarımızı ve maaşlarımızı yedirtmeyeceğiz” yazılı pankartlar açtı.

Sitenin güvenlik görevlileri Sedat Aloğlu’nun burada oturmadığını söylemesine karşı işçiler, oğlunu araçla siteden çıkarken gördüklerini ve Aloğlu’nun sitede oturduğunu söyleyerek eylemlerine devam etti.

Yaklaşık iki saat boyunca site önünde eylem yapan işçiler, Sedat Aloğlu’nun yıllardır işçilerin emeğini sömürerek geçindiğini ve son olarak da maaş ve kıdem tazminatı haklarını gasp ederek kaçtığını anlattı. İşçiler, inşaatta çalışırken iş cinayetine kurban giden Nizamettin Önelge’nin katilinin de bizzat Sedat Aloğlu olduğunu belirtti.  eylem alanında yapılan konuşmada bu direnişi sonuna kadar devam ettireceklerini ve asla vazgeçmeyeceklerini belirttiler. Eylem “Katil Aloğlu hesap verecek”, “Her yer Feniş her yer direniş” sloganları ile sonlandı.