Anasayfa , Avrupa , ENİLKOM İkinci Toplantısını Gerçekleştirdi

ENİLKOM İkinci Toplantısını Gerçekleştirdi

Rüdesheim |24 Eylül 2017| Almanya’nın Rüdesheim kasabasında 23 Eylül 2017 tarihinde ATİK ENİLKOM (Avrupa Türkiyeli İşciler Konfederasyonu / Enternasyonal İlişki Komisyonu) toplantısı gerçekleşti. Toplantıda iç görev dağılımı yapıldıktan sonra enternasyonalizm konusu işlendi.

Toplantının ilk bölümünde enternasyonal çalışmanın önemi ve tarihi üzerine kollektiv eğitim yapıldı. On soru ile Enternasyonalizmin ne olduğuna dair sorular soruldu ve cevaplar arandı. Bu eğitimin kolektif olarak devam ettirilmesi ve ileride bir bröşür halinde çıkarılması için görüş birliğine varıldı.

Toplantının ikinci gündeminde komisyon içi görev dağılımı yapıldı ve önümüzdeki görevlerin paylaşımı noktasında kararlar alındı. Ayrıca ATİK Genel Konseyine sunulmak üzere 2018 yılında Frankfurt’da uluslararası bir konferasın organize edilmesi bir öneri kararı olarak alındı.

Bu haber vesilesiyle ENİLKOM temsilcileri enternasyonal alanda çalışmak isteyen, Türkçe ve Kürtçe’den başka dillere hakim olan aktivistleri, özellikle genç ve kadın arkadaşları bu önemli çalışmaya katkı sunmaya davet ediyor.