Home , Haberler , “Efrin, Arin Mirkan, Arin Mirkan Direniş Demektir”

“Efrin, Arin Mirkan, Arin Mirkan Direniş Demektir”

ALMANYA|23.01.2018|TC ordusunun Efrin`e işgal girişimi Avrupa`da tüm alanlarda protesto ediliyor. Almanya Yeni Kadın komitesi de Faaliyetinin olduğu tüm alanlardaki üyelerini ve yöneticilerini yapılacak eylemlere katılmaya ve Efrin`i sahiplenmeye çağırıyor.

Yayınladığı bildiri haber değeri taşıdığı için aynen yayınlıyoruz.

T.C. faşizmi topyekûn saldırılarına devam niteliğinde Efrin’e işgal girişimine start vermiştir. Başta Almanya olmak üzere AB’nin üyesi diğer emperyalist haydutlar ve ABD-Rusya bu saldırının baş mimarlarıdır. AKP-MHP-CHP ittifakıyla mazlum Kürt halkı başta olmak üzere, Efrin’de yaşayan halkların katli anlamına gelen bu saldırganlığın T.C. faşizmi ve onun iktidarındaki AKP’nin ilk icraatı olmadığını biliyoruz. Kobane gerçekliği hala ortada. Şengal’de başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere Ezidilere yapılan katliamlar, faşist T.C. tarafından da sahiplenilen DAİŞ barbarları aracılığıyla yaşatılan insanlık dışı vahşetler hala belleklerimizde. Ama Rojava direnişinin 21. yüzyıldaki kadın öncülüğünde düşmana yaşattığı yenilgi de hala direncimizde, mücadelemizde. Ve Efrin`de bu direnç ve mücadele azmiyle, emperyalistlerin ve T.C. faşizmi gibi piyonu durumunda olan ülkeler için, bir kez daha yenilgilerinin başladığı yer olacaktır. Şengal’den Kobane ve Rojava’ya emperyalistlerin pazar savaşlarının bir sonucu olan saldırganlık savaşının en çok acısını kadınlar yaşamışlardı ve hala yaşamaya da devam etmektedirler. Bir çok aile yok olurken, küçücük çocuklar dahi köle pazarlarında açık arttırmalarla satışa sunuluyor, taciz ve tecavüzü en vahşi şekilde yaşıyordu kadınlar, çocuklar. Çünkü savaş aynı zamanda kadının bedeni üzerinden erk’i ayakta tutmaktır da.

Militarizm onun için girdiği her ülkede ilk önce kadınları hedef alır. Bu bilinçle biz kadınlar Kobane sürecindeki sahiplenme duygu ve pratiğiyle, kısacık ömrüne kocaman ve onurlu bir direniş mirası bırakan Efrin’li Arin Mirkan ve bedel ödeyerek mücadelenin en ön safında tohum olup toprağa düşen ve bizlere onurlu bir direniş mirası bırakan tüm kadınlar için, „Efrin’e sefer olur ama zafer asla“ bilinciyle meydanlarda yerimizi almalıyız.

Başta Yeni Kadın komitelerimiz ve temsilciliklerimiz olmak üzere, kadın üyelerimiz ve tüm ezilen, savaş ve militarizm karşıtı kadın dostlarımızı da alanlardaki gücümüzü birleştirmeye, savaşa, işgale karşı sesimizi yükseltmeye çağırıyoruz. „Barış, hayata dönüş, zeytin dalı“ gibi halklarımız açısından değerli ve anlamlı olan kavramları kirletmeye çalışan insanlık dışı haydutlara karşı cevabımız „Efrin faşizme mezar olacak!“ pratiğiyle verilmelidir. Dolayısıyla başta kadınlar olmak üzere tüm halkımızı Kobane ve Rojava ruhuyla, Efrin halkıyla dayanışmayı ve sahiplenmeyi büyütmeye çağırıyor, Yeni Kadın olarak T.C. faşizminin bu işgal saldırısını bir kez daha öfke ve nefretle kınıyoruz. Biliyoruz ki, faşizme en güçlü yanıtı Rojava ve Kobane’de olduğu gibi yine kadınlar verecek, emperyalistlerin besleyip büyüttüğü, faşist T.C. devletinin açıktan ve günümüze kadar sahiplendiği DAİŞ barbarlarına yaşattıkları hezimeti faşist T.C. devletinin militarist işgalci güçlerine de yaşatacaklardır. Çünkü kadınların Arin Mirkan’lara sözü var. Efrin’e sefer yapılsa da başta kadınlar olmak üzere verilecek birleşik örgütlü mücadeleyle barbarlara zafer tattırılmayacaktır.

  • Kahrolsun emperyalizm, faşizm ve her türden gericilik!
  • Efrin halkı yalnız değildir!
  • Jin, Jiyan,Azadi !

Almanya Yeni Kadın

 

scroll to top