Anasayfa , Avrupa , Devrim Şehitleri Mannheim`da anıldı

Devrim Şehitleri Mannheim`da anıldı

Mannheim07.02.2016 tarihinde Ocak Şehitleri Almanyanın Mannheim şehrinde anıldı.
Partizan taraftarlarınca örgütlenen anma Saat 14.00 sularında bir açılış konuşması ve Devrim Şehitleri adına saygı duruşu ile gerçekleştirildi.Açılış konuşmasında ocak ayı anmalarının anlam ve önemine değinilerek son Politik durum ve Kürt halkının direnişi vurgulandı.
Partizan açıklamasının aktarılması sonrasında , 21 Ekimde Dersim Ovacıkda çıkan çatışmada esir düşen ve işkencede katledilen TİKKO Gerilllası Özgüç Yalçın (şefkan) Yoldasın babası Semret Yalçın konuşma gerçekleştirdi.
Konuşmasında oğlunun,aynı zamanda yoldaşı olan Özgüç Yalçın’ın mücadele hayatına ve kararlı adımlarla mücadelede özne olmayı başarmasına vurgu yaparak, baba Semret Yalçın aynı zamanda tüm üzüntülerine rağmen kararlılık ile mücadeleyi sürdürüp büyütme çabasını sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.

Daha sonra TKP/ML adına konuşma gerçekleştirdi,konuşmada 1978 den bu yana ocak ayının son haftası Parti ve Devrim Şehitlerini anma haftası olarak ilan edildiği ve anıldığı belirtilerek, Şehitlerin bırakdıkları mirasa ve mücadele tarihine sahip çıkılacağı  belitildi.

Akabinde kısa bir ara ardından kültürel bölümde marşlar ve türküler dilendirilerek anma son bulmuştur.

AHM- Mannheim