Home , Haberler , Deri İş Sendikası İsmini Deriteks Sendikası Olarak Değiştirdi

Deri İş Sendikası İsmini Deriteks Sendikası Olarak Değiştirdi

deriisTÜRKİYE |29-11-2013 |Deri İş Sendikası Yönetim Kurulu basına ve kamuoyuna yaptığı açıklamayla ismini „Deriteks Sendikası“ olarak değiştirdiğini duyurdu.

Deriteks Sendikası Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

 

6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu 07.11.2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir.  Önceki yasada “deri”  ve “dokuma” olarak ayrı düzenlenen iş kolları yeni yasada “dokuma, hazır giyim ve deri” olarak birleştirilmiş ve tek iş kolu olmuştur. İşkolunu kapsamı dikkate alarak, teskstil işçilerinin de sendikamıza üye olmasına olanak sağlayan bu düzenleme nedeniyle kapsayıcı bir isme ihtiyaç duyulmuş ve sendikamızın 31 Ağustos-1 Eylül 2013 tarihindeki  31.Olağan Genel Kurulunda isim değişikliğine gitmiştir.

Son genel kurulda yapılan tüzük değişikliği ile sendikamızın adı “Deri, dokuma ve tekstilden yapılan her türlü giyim eşyası işleme yerleri işçileri sendikası” olarak kısa adı ise DERİTEKS SENDİKASI olarak belirlenmiştir. Sendikamızın yeni tüzüğü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ulaştırılmıştır.

 

DERİTEKS SENDİKASI E-Devlet’te

7 Kasım 2013 tarihinde üyeliklerin e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleşmesiyle birlikte sendikamız yeni adıyla e-Devlet sisteminde yer almaktadır. Sendikamız işkolundaki sendikalar sıralamasında 3. sırada ve 172 koduyla DERİTEKS SENDİKASI olarak yer almaktadır.

Sendikamız yapılan değişikle logo değişikliğini de gerçekleştirmişir. Logoda versiyon değişiklikleri de yapılmaktadır. Sendikamız yeni kurumsal kimliğine uygun olarak yönelik internet sayfası ve iletişim adreslerine yönelik çalışmaları tamamlandığında kamuoyuyla paylaşacaktır.

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

DERİTEKS  SENDİKASI YÖNETİM KURULU