Home , Haberler , Deri-İş: 1 Mayıs Taksim’de Coşkuyla Kutlandı

Deri-İş: 1 Mayıs Taksim’de Coşkuyla Kutlandı

İSTANBUL | 02 – 05 – 2011 | İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs yüz binlerce emekçinin katılımı ile coşkuyla kutlandı. Uzun yıllar verilen kararlı bir mücadele ile yasallaşan 1 Mayıs’ta İstanbul’da yine mücadeleler sonucu elde edilen 1 Mayıs alanı-Taksim yüz binlerce emekçi ile doldu.

Deri-İş Sendikası Genel Merkezi, Tuzla Şubesi ve Çorlu Temsilciliği’ne bağlı işçiler eşleri ve çocukları ile sabah saat 9.30’da Dolmabahçe’de buluştu ve Türk-İş’e bağlı diğer sendikalarla beraber meydana yürüdü. “Yaşasın 1 Mayıs Dünya İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü”, “Birlik Mücadele Zafer”, “Yaşasın Sınıf Dayanışması”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “1 Mayıs Birliğimiz, Birliğimiz Gücümüzdür” pankartlarının açıldığı Deri-İş korteji coşkulu sloganlarla meydanda yerini aldı.

Konuşmaların ardından sahne alan Grup Yorum, Kardeş Türküler ve Agire Jiyan ile 1 Mayıs halaylarla, sloganlarla, büyük bir coşkuyla kutlandı.

İşçi sınıfı tüm görkemiyle meydanda yerini alarak taleplerini dile getirdi. Emeğe dönük saldırılara, esnek, güvencesiz ve kayıt dışı çalışmaya, düşük ücrete ve uzun çalışma saatlerine karşı örgütlü gücünü gösterdi, sendikalı, güvenceli çalışma taleplerini haykırdı.